Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Odds

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Odds to opowiadanie napisane przez Karen Traviss, opisujące działania Kala Skiraty i jego podwładnych. W Stanach Zjednoczonych historia została pierwotnie opublikowana w osiemdziesiątym siódmym numerze magazynu Star Wars Insider, a następne dodana do powieści Komandosi Republiki: Prawdziwe barwy. W Polsce opowiadanie nie doczekało się oficjalnego wydania. Akcja opowiadania dzieje się bezpośrednio przed wydarzeniami z powieści Komandosi Republiki: Prawdziwe barwy.

Streszczenie

Olanet, jedna z wielu fabryk droidów Separatystów. Prudii i Atin włamują się do jej wnętrza. Podczas gdy Atin stoi na straży, Prudii podmienia stosowne karty danych w komputerowym mózgu całego ośrodka, sabotując całą produkcję. Sprawia, że roboty będą o wiele gorszej jakości, a więc nie będą stanowiły poważnego zagrożenia dla jego sklonowanych braci na polach bitew. Gdy kończy swe zadanie, wraz z Atinem ewakuują się z fabryki tą samą drogą, którą dostali się do środka. Czekając na odlot z planety, Prudii wyjaśnia Atinowi, że liczby droidów, które według wywiadu produkują Separatyści są nierealne, mogą oni mieć najwyżej kilkaset milionów jednostek, ale na pewno nie kwadryliony. Obaj komandosi nie widzą w tym żadnego sensu.

Poszukując informacji o zbiegłej Ko Sai, Mereel udając zwykłego klona myszkuje na Kamino. Wykorzystując swoją doskonałą znajomość całego miasta udaje mu się zdobyć interesujące go dane, a także wiele innych materiałów, które bierze na zapas. Następnie udaje się na jedno z mniej znanych lądowisk, z którego odbierają go czekający cały czas na orbicie Ordo i Kal Skirata.

Atin, Prudii i ich pilot, Pięć-siedem napotykają transportowiec Separatystów. Prudii każe pilotowi zniszczyć go, a następnie wyjaśnia Atinowi, który uważa to działanie za zbędną brawurę, że muszą sprawiać odpowiednie pozory. Mówi, że jeśli nie będą niszczyć każdego transportu uszkodzonych robotów na jaki się natkną, Separatyści mogą zacząć podejrzewać, że coś z nimi jest nie tak.

Kal z dwoma Zerami, oglądający zdobyte nagranie.

Ordo, Mereel i Skirata oczekując na przybycie Prudiiego i Atina zapoznają się z plikami, które zdobył Mereel. Zwiadowca zauważa ciekawy dokument, i włącza jego odtwarzanie. Cała trójka widzi jednostronny zapis rozmowy miedzy premierem Kamino a kanclerzem, z którego wynika ze Palpatine chce zbudować fabryki klonów na Coruscant, oraz że kontrakt z Kamino na klonowanie wygaśnie za dwa lata.

W przestrzeni kosmicznej nad Draal, w układzie Koreliańskim następuje spotkanie obu grupek, Prudii, Mereel, Ordo, Atin oraz Skirata siedzą razem w ciasnej ładowni JOI, i omawiają zebrane przez Prudiiego dane. Atin nie przejmuje się tym co z nich wynika tak bardzo jak Skirata i Zera, których niepokoją zarówno rozbieżności między ich danymi, a tymi od wywiadu, jak i sposób prowadzenia tej wojny przez Republikę. Następnie Kal odsyła Atina wraz z pilotem JOI na Coruscant, a sam z Zerami wyrusza na poszukiwanie Ko Sai.

Skirata kontaktuje się z Arliganem Zeyem, informując go o zdobytych informacjach, i sugerując zmianę charakteru działań wojennych, na bardziej konkretne uderzenia w konkretne cele, zamiast wielu małych bitew w całej galaktyce. Zey tłumaczy mu jednak, że kanclerz woli walczyć w taki sposób w jaki walczy. Kal obiecuje Zeyowi, że Zera będą dalej szukały największej fabryki Separatystów, po zakończeniu rozmowy z mistrzem Jedi stwierdza jednak, ponownie, że ich głównym celem będzie teraz Ko Sai.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie


Seria Komandosi Republiki
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!