Myles Grint

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: Servants of the Empire, Rebels: Ezra's Gamble, Rebels: The Rebellion Begins, Rebels: Ezra's Duel with Danger, Rebels: Battle to the End i Rebelianci: Atak rebeliantów.

Myles Grint
Data i miejsce narodzin: Po 44 BBY
Data i miejsce śmierci: 4 BBY, na Lothalu[1]
Miejsce pochodzenia: Lothal
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja:
Myles Grint to oficer Imperium Galaktycznego pełniący swoją funkcję około roku 5 BBY.

Biografia

Spotkanie rebeliantów

Pięć lat przed bitwą o Yavin Grint wraz z Aresko na Lothalu zatrzymali gotalskiego sprzedawcę joganów za to że nie miał odpowiednich dokumentów. Komendant oskarżył go również o zdradę Imperium. Grint ostentacyjnie zaczął jeść jeden z owoców. Mylesa i Cumberlayne'a minął młody chłopak, który prosił o jogana.

Aresko i Grint aresztują sprzedawcę.

Grint kazał odejść i nazwał go lothalskim szczurem. Sierota ukradkiem ukradł Aresce komunikator. Chwilę później oficerowie usłyszeli w komunikatorze: Wszyscy oficerowie mają stawić się na placu głównym. Kod czerwony. Oficerowie wraz ze szturmowcami zostawili gotala i szybko pobiegli na plac. Rozkaz tak naprawdę wydał Ezra Bridger za pomocą skradzionego komunikatora. Gdy oficerowie przybyli na plac nie zastali żadnych kłopotów. Pytali oficera zaopatrzeniowego Lyste dlaczego ogłosił kod czerwony. Lyste powiedział że nie ogłaszał alarmu, ma tylko dopilnować załadunku tych skrzyń. Chwilę później wybuchły skutery repulsorowe. Buntownicy ukradli pobliskie skrzynie. Została wysłana za nimi pogoń. Ostatecznie rebelianci uciekli.

Dzień Imperium

Dzień Imperium na Lothalu.

W 4 BBY podczas parady z okazji Dnia Imperium, Myles zmuszał widzów do wiwatowania i klaskania. Następnie był obecny przy blokadzie drogi na Lothalu, razem z komendantem Aresko w celu schwytania rebeliantów. Ostatecznie rebelianci pokonali blokadę.

Ostatnia porażka i śmierć

W tym samym roku Aresko wraz z Grintem ścigali na Lothalu rebeliantów. Gdy rebelianci wlecieli w małe miasto, kazał skuterom rozdzielić się. Komendant pozostał w transporterze. Ostatecznie buntownicy uciekli. Po tym incydencie Myles wraz z Cumberlaynem zostali wezwani przez gubernatora Wilhuffa Tarkina. Na spotkaniu obecni byli również Kallus, Maketh Tua oraz Wielki Inkwizytor. Tarkin zapytał komendanta i nadzorcę o przebieg ostatniej misji związanej z rebeliantami. Aresko odpowiedział, że nie było żadnych ofiar i że buntownicy uciekli. Tarkin podkreślił żadnych ofiar. Wygłosił również monolog o Jedi i o komórkach rebeliantów i że komórki nie mogą się połączyć. W tym czasie inkwizytor podszedł za plecy Grinta i Areski. W odpowiednim momencie swoim mieczem świetlnym uciął głowy obu oficerów.

Myles wraz ze swym kolegą umiera z ręki Wielkiego Inkwizytora.

Po śmierci oficerów, Tarkin powiedział do pozostałych, że od tej chwili wszystkie porażki będą miały swoje konsekwencje.

Ciekawostki

Przypisy

Źródła