Dyskusja szablonu:Wersja

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Grafiki z Wookiee są do usunięcia - raz, że napisy są po angielsku, dwa - nie wypada tak zżynać, nie musimy robić wszystkiego tak samo. Wystarczy, że ze względów użytkowych mamy już prawie identyczny szablon zawartość. Kolejna sprawa - po co nam ta kreska ciągnąca się przez całą szerokość strony? No i całość jest jak na zwykły disambig dosyć przestrzenna. Może i fajnie to wygląda, ale rozwiązanie z "zakładkami" jest tak naprawdę do niczego niepotrzebne. Po co nam ten wygaszony bloczek kanon w artykułach kanonicznych i legends w artykułach legendarnych? Przecież ten przycisk nie pełni żadnej roli, bo strona linkuje w ten sposób do samej siebie. Moim zdaniem wystarczy zrobić po prostu wyspecjalizowaną wersję disambiga przeznaczoną wyłącznie do kanonu/legend, coś w stylu "Przejdź do kanonicznej/legendarnej wersji tego artykułu". Można to jakoś wyróżnić graficznie, żeby łatwiej było zauważyć, ale IMO szablon w obecnej postaci to przerost formy nad treścią - chodzi przecież o dodanie jednego linku.--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:34, 18 wrz 2015 (CEST)

Hmm... Zgadzam się, częściowo. Czasami trzeba skopiować z Wookieepedii, jeśli nie można inaczej. Jednak co do sensu użycia tego szablonu, lepsza wersja to ta z Jedipedii. Wiem tylko, że można coś takiego zrobić... przynajmniej na wikii, więc czemu u nas nie? Co do samego wyglądu - jest wg mnie OK, chyba, że ktoś już wymyśli lepszy. ;) -Darth Plagueis the Wise 16:54, 18 wrz 2015 (CEST)
Zaczekajcie.... nie chcę się z Wami kłócić, czasu na to nie mam, ale szablon jest robiony od podstaw, a co do grafik, niestety nie mam dobrych programów. ~Mustafar29 16:57, 18 wrz 2015 (CEST)

Disambig

Moim zdaniem ten szblon jest mylący. Jak wszedłem na Nową Republike/kanon to przez ten szablon myślałem że jestem na legendarnej wersji. Nie wiedziałem na początku gdzie mam kliknąć żeby wejść na wersje legendarna. Chyba za bardzo się rzuca w oczy, a obrazki mam wrażenie ze są trochę rozmazane. Moim zdaniem pomysł lepszy niż wykonanie. Można go trochę doszlifować. Lord Kenobi (dyskusja)

Co do mylności się dgadzam :> najlepiej byłoby dodać drugi, szary znaczek do szablonu era. Obok legend (kolorowych) wyświetlałby się szary kanon. Mario, zwracam się z prośbą do ciebie o przesłanie z powrotem tych plików. ~Mustafar29 20:01, 5 lis 2015 (CET)

Tabber

A tabber jak się podoba? Na pewno nie zmyli, widać elegancko którą wersję czytamy. Własny kod. Przypomina lekko ten z wookiee, czeskiej wiki, fińskiej wiki, norweskiej wiki itp.... cóż, nie zrobiłem tego szablonu, bo podobny mają na wookiee, zrobiłem go, bo tabber to dobre rozwiązanie (tabber = przełącznik). Polskie ikonki. Pozdr, ~Mustafar29 17:12, 6 lis 2015 (CET)

Zmniejszyłem nieco rozmiar i podmieniłem ikonki na "własne", bo tamte wyglądały jak przerobione z Wookiee. Poza tym chyba może być, jest widoczny i czytelny, ale nie rzuca się za mocno w oczy.--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:44, 6 lis 2015 (CET)
Mario, za to cię lubię ;D ~Mustafar29 19:37, 6 lis 2015 (CET)

Kategoria

Wookiee zrobiło reformę, już nie ma /Canon, ale /Legends. Nie to, że mamy zmienić czy coś, ale przydałoby się dodać kategorię, przynajmniej tymczasowo, do kanonicznych podstron – może dodawać nią ten szablon. Ułatwia to szybkie poprawki w interwiki. ~Mustafar29 20:27, 11 gru 2015 (CET)

Wyświetlana nazwa

Dałoby się dorzucić parametr nr 4, w którym podawałoby się wyświetlaną nazwę, jeśli ta nie pokrywa się z wersją kanoniczną. Jestem prawie pewien, ze kiedyś to było w poprzedniej wersji szablonu zawarte, ale sam tego nie tykam.--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:53, 25 gru 2017 (CET)

To jest w Szablonie:Era i nawet działa, bo sprawdzałem :) Zrobienie tego to żaden problem, tylko pytanie, czy jest sens. Mustafar29 (dyskusja) 21:58, 25 gru 2017 (CET)
Jeżeli jest taka możliwość, to opcja się przyda. Bo już jest kilka haseł, gdzie by się to przydało. Oczywiście, jeśli przeróbki szablonu nie beda przesadnie pracochłonne/męczące.--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:01, 25 gru 2017 (CET)
Nie ma problemu, tylko czy nie lepiej zamiast czwartego parametru zrobić np. nazwa=? Nie myliłoby się wtedy nikomu. Mustafar29 (dyskusja) 22:03, 25 gru 2017 (CET)
Same technikalia zostawiam już Tobie, ważne, zęby to działało xP--signstraznik.png Totus Dyskusja  22:04, 25 gru 2017 (CET)
Ale czym to ma się różnić od tego, o czym pisał już Mustafar? Bo trochę nie bardzo wiem po co dodawać opcję zmiany nazwy w dwóch miejscach.--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:40, 25 gru 2017 (CET)