Dyskusja Archiwisty:Misiek

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Rada Jedi

A jak oznaczymy hasło RADA JEDI z czasów New Jedi Order? - przekierowanie jakieś? Dak znać :) --Yako 13:24, 22 kwi 2006 (CEST)

 • Howdy. A może by tak dać w nagłówkach składów rady w poszczególnych okresach po prostu orientacyjne daty (zamiast odnoszenia się do wydarzeń historycznych)? Obecne nagłówki troszeczkę zaciemniają IMHO - i treściowo, i wizualnie (długie!). Pozdr. NLoriel 11:43, 23 kwi 2006 (CEST)

Wygnaniec Jedi

Czyżby oficjalnie potwierdzono, że Jedi Exile była kobietą? Pozdr. NLoriel 10:35, 9 lip 2006 (CEST)

:)

"Ja tylko chciałem powiedzieć, że szalejesz, podziwiam i liczę na to, że nie zmienisz tempa ;-) Oby tak dalej :-) Gdyby wszyscy zadymiali, jak Ty, byśmy mieli za tydzień 2000 haseł :-]"

Nie zamierzam nawet zastopować :] Nie długo się biorę za kopiowanie z mojej strony opisów wszystkich Yuuzhan :]

--Yun-Yuuzhan 21:19, 21 lip 2006 (CEST)

Holofilmy

Jeśli to możliwe, to fajnie by było, gdyby do opisu holofilmów dodawać jesczze o czym on był... --Yako 12:53, 25 lip 2006 (CEST)

Może lepiej by było w przypadku tych holofilmów, o których nie wiadomo wiele poza tytułem, zrobić po prostu artykuł Lista holofilmów, i na niej wypisać. A jeśli będzie coś "obfitszego", to tylko wtedy osobny artykuł. Bo tak to trochę wygląda na nabijanie ilości artów, a tego nie chcemy (złe dla imydżu ;) ) NLoriel 13:24, 25 lip 2006 (CEST)

No właśnie - podobnie jak z większością utworów Red Shift Limit czy innych Nowych Szat Imperatora... Tamte przynajmniej miały pazur i listę ścieżek na płytach, a tu w ogóle ubogo. To co, mykniesz to w listę? NLoriel 20:43, 25 lip 2006 (CEST)

Wikiskładnia

Hej. Standardowe wypunktowania robimy przy użyciu gwiazdki, nie ma potrzeby dodawać dwukropka:

 • raz
 • dwa,

a nie:

 • raz
 • dwa

Składnia odwzorowuje strukturę semantyczną tekstu, a nie jego layout. Jeżeli będziemy chcieli mieć głębsze wcięcia przy wypunktowaniach, to zmienimy to na poziomie arkuszy stylów. Pozdr. NLoriel 08:37, 26 lip 2006 (CEST)

Syal Antilles

Prościej chyba będzie żonę Fela przenieść pod Syal Fel, nie? Tak czy inaczej, disambig pod tym linkiem jest chyba konieczny. NLoriel 15:58, 27 lip 2006 (CEST)

Sith imperialnej

W jednbym z haseł - masakra na ossus napisales "wojnie sithijsko - imperialnej"... jak do tej pory zdaje sie uzywalismy nazwy sith-imperialnej --Yako 13:28, 29 lip 2006 (CEST)

Blokady

Mając twoje uprawnienia nie musisz najpierw odblokowywac, zeby napisac notkę. Straznikom wolno to robic bez odblokowywania. ~~

Blokady

Mając twoje uprawnienia nie musisz najpierw odblokowywac, zeby napisac notkę. Straznikom wolno to robic bez odblokowywania. Yako

Dyskusja

a to, co napisal mi N'L - ma racje, wiec chyba nie ma po co czyscic:

Czyszczenie stron dyskusji :)

Heja. Ze względu na sposób działania wiki, zaproponowane przez Ciebie czyszczenie stron nie da pożądanego efektu - po prostu spowoduje zapisanie do bazy nowej wersji strony, czystej, a stara będzie i tak przechowywana - w mediawiki jak w przyrodzie, nic nie ginie :) Pozwoliłem sobie więc usunąć tę wzmiankę ze strony głównej.

The Pindol Society

Jestem w szoku, że to Waszmość popełnił ten artykuł. Zróbże acan z nim coś sensownego, albo wywal w otchłań niepamięci na wieki... NLoriel 10:40, 14 sie 2006 (CEST)

 • Uff, bo już myślałem, że to tak na poważnie... ;) NLoriel 10:46, 14 sie 2006 (CEST)

varia

 • Sektor Koreliański, sektor koreliański czy sektor Koreliański i dlaczego?
 • Światy Jądra / Światy Środka i które jest przyjęte po polsku?
NLoriel 10:50, 17 sie 2006 (CEST)
 • Mnie Światy Środka mocno kojarzą się z Państwem Środka, ale co tam... ;) Natomiast co do sektora, to jednak wydaje mi się, że powinno być koreliański z małej litery, jako zwykły przymiotnikiem - no bo jeśli sektor Sluis w rozumieniu nazwy własnej, to raczej sektor Korelia albo sektor Korelii. Trzeba by jeszcze sprawdzić w knigach, jak to było dotychczas przekładane, ale - jak właśnie się przekonałem - trylogię koreliańską wyniosłem swego czasu do biblioteki osiedlowej, a do Przewodnika... się nie dokopię. Anyway, moim zdaniem albo oba małą, albo oba wielką. Pozdr. NLoriel 20:31, 17 sie 2006 (CEST)

tłumaczenia tytułów książek

No w porządku, w końcu znając nasz Amber tytuły mogą być różne... ale skoro nie ma jeszcze od nich informacji na temat tłumaczenia, to niech tak na razie zostanie, gdyż są to jak najbardziej odpowiednie i oczywiste tłumaczenia, zrobię jedynie przekierowania z Betrayal, Bloodlines i Tempest do wersji polskiej hasła i umieszczę stosowną informację, że tytuł polski nie jest jeszcze pewny. Sky

Widzę że sam zrobiłeś to co mówiłem, sorry, nie zauważyłem :) W przyszłości zastosuję się do tego co mówiłeś.

wypunktowania

Postaraj się pamiętać o robieniu wypunktowań

 • przy pomocy gwiazdki, a nie
 • wcięcie-gwiazdka

Jeśli automatyczne wcięcia przy gwiazdkach uznamy za zbyt małe, nie ma problemu, żeby to skorygować w CSSach, bez zakłócania składni wiki ;) NLoriel 23:52, 18 sie 2006 (CEST)


Thrawn

Pewnie :) Dodawaj co chcesz, w koncu chodzi o to by nasze biblioteka byla coraz lepsza :) Ja tylko poprawila artykul, choc tak naprawde musialam napisac go na nowo. Pozdrawiam --Ainka 23:44, 19 sie 2006 (CEST)

trzy sprawy

1. Najprawdopodobniej doszło do naruszenia praw autorskich w artykule Kryształy miecza świetlnego. Informuję cię o tym jako Strażnika Biblioteki.

2. Mógłbyś wrzucić okładki do komiksów:

3. Ostała się jeszcze dyskusja Lord Sitchów Bastion_3557 18:55, 17 wrz 2006 (CEST)

zaproszenie

Dyskusja Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu -zapraszam do głosowania w sprawie zmian w sposobie wyboru polecanego artykułu. Każdy głos się liczy. Darth petter 12:29, 10 gru 2006 (CET)

Basic

Hej. Mam pytanie co do odmiany - jak odmienić: "basic'iem" czy też "basikiem" a może jeszcze jakoś inaczej :) ? Lothar 14:42, 29 kwi 2007 (CEST)

Ken zwany Palpatine

Hej, czy mógłbyś zajrzeć do artykułu Ken Palpatine i jego dyskusji i podzielić się swoją wiedzą na ten temat? Albo Mihoo może da się wywołać? ;) Ja nie pamiętam, jak to było z tym Triclopsem naprawdę... signstraznik.png NLoriel Dyskusja  13:09, 7 sie 2007 (CEST)

WEdycji

Witaj,

Czy planujesz kontynuować prace nad artykułem Galaktyczna wojna domowa? Jeśli nie, trzeba by zdjąć z niego ten szablon. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  15:15, 7 gru 2007 (CET)

Formy walki mieczem itd...

Pojawiło się zagadnienie o nazwie Tràkata. Czy jako naczelny "syntetyzator" ;) kwestii form i technik walki mieczem świetlnym zechciałbyś to wpasować odpowiednio w nasze opisy form, technik itp? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  13:48, 10 gru 2007 (CET)

Moc

Eschatologia to chyba też nie do końca to słowo... Podział Żywa/Jednocząca Moc chyba bardziej o ontologię zahacza... signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:12, 30 lip 2008 (CEST)

Sztuki walki u Dartha Maula

Hej, pojawiła się tu kontrowersja w kwestii tłumaczeń poszczególnych pozycji i ciosów: Dyskusja:Tańczący_Smoczy_Ślimak. Mógłbyś zajrzeć i się wyrazić? Dzięki :) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:27, 29 lis 2010 (CET)