Dyskusja:Sithowie/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Skąd Yoda wiedział?

Skoro po bitwie na Russan pozostał tylko jeden Sith, Bane i Jedi nie wiedzieli o jego istnieniu, to skąd Yoda wiedział o doktrynie stworzonej przez Bane'a? Jeśli ktoś będzie w stanie odpowiedzieć, to bardzo dziękuje!--Prymonek 19:34, 19 wrz 2006 (CEST)

Był temat na Bastionie (do którego Ty chyba nie masz dostępu). Wnioski są takie, że informacje te były zawarte w Holocranach Sithów, które były w świątyni --Bastion_3557 21:08, 19 wrz 2006 (CEST)

Nie wiem, czy powyższe wnioski były oficjalne, czy fanowską interpolacją, ale (bo) aktualna oficjalna wersja jest taka, że o Zasadzie Dwóch wiedział Mroczny Jedi z Almas i przy okazji pacyfikowania go przez Jedi wyjawił im tę informację. Wtedy ją zlekceważyli, ale po wydarzeniach z TPM Yoda sobie przypomniał. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  17:25, 30 cze 2007 (CESIlustracjeT)

Ilustracje

Dżizas, kto wybierał ilustracje z tego artykułu! Vol-Thrane 12:00, 30 sie 2008 (CEST)

Nie wiem dżizas, ale widzę tu tylko dwa drzewa "genealogiczne" oraz jedną z moich ulubionych grafik w SW, przedstawiającą trzech najpotężniejszych Sithów. --signjedi.png Shedao Dyskusja  13:08, 30 sie 2008 (CEST)

Kodeks Sithów

Cóż... Pierwszymi Sithami byli przedstawiciele rasy Sithów, wiec kodeks powinien być też w ich języku. Jak ktoś zaakceptuje ten pomysł, to niech wpisze.

Kodeks Sithów:

Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja.
Dzięki pasji, osiągam siłę.
Dzięki sile, osiągam potęgę.
Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.
Moc mnie wyzwoli.

I po sithiańsku:

Qotsisajak:

Nwûl tash.
Dzwol shâsotkun.
Shâsotjontû châtsatul nu tyûk.
Tyûkjontû châtsatul nu midwan.
Midwanjontû châtsatul nu asha.
Ashajontû kotswinot itsu nuyak.
Wonoksh Qyâsik nun.

Czas na podział

Postanowiłem zrobić wersję kanoniczną, więc proszę o przeniesienie artykułu na Legendy. Power of the Light Side (dyskusja) 15:47, 29 cze 2016 (CEST)

Przenosiny

Moim zdaniem odpada - pomniejsze organizer wewnątrz Sithów mają swoje hasła (Bractwo ciemności, imperia sithów, nowy zakon Sithów/jeden Sith). Więc hasło przekrojowe o Sithach jako osobach i kulturze powinno zostać pod taką nazwą. Zwłaszcza, że "zakon Sithów" występuje w kilku źródłach na krzyż i prawie nikt tego określenia nie zna. Sithowie i Jedi to nie jeden do jeden.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:00, 13 lip 2020 (CEST)