Dwórka

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dwórki należały do osobistej świty Królowej Amidali, gdy pełniła ona urząd Królowej Naboo i senatora Naboo. Wyszkolone do walki przez kapitana Panakę, mogły służyć Padmé jako ochrona zaś niektóre z nich pełniły funkcję jej fryzjerek. Dwie z dwórek Amidali były jej sobowtórami i często udawały ją, podczas gdy prawdziwa królowa lub senator była przebrana za jedną z nich. Dwórki towarzyszyły Padmé we wszystkich podróżach, nawet poza Naboo.

Sobowtóry

Podczas, gdy Amidala pełniła urząd Królowej Naboo, jej sobowtórem była Sabé - jej najbardziej zaufana dwórka, uznawana też za jej najlepszą przyjaciółkę. Zastępowała on Padmé na co dzień jak również w trakcie posiedzeń Senatu. Udało jej się nawet wprowadzić w błąd mistrza Jedi Qui-Gon Jinna i jego padawana, Obi-Wana Kenobiego. Gdy Amidala skończyła swój urząd jako Królowa Naboo i została senatorem, obowiązki Sabé przejęła Cordé. Poświęciła ona życie w obronie Naberrie, podczas zamachu przeprowadzonego przez dwoje łowców nagród, Zam Wesell i Jango Fett. Gdy Padmé opuściła Coruscant ze względów bezpieczeństwa, jedna z jej dwórek, Dormé, przez krótki czas udawała, że Amidala nadal przebywa na Coruscant.

Dwórki Amidali

Dwórkami Amidali były:

  • Sabé - sobowtór i najlepsza przyjaciółka Amidali, gdy ta pełniła urząd królowej (potem została zastąpiona przez Cordé)
  • Cordé - sobowtór Amidali, gdy ta była senatorem
  • Rabé - fryzjerka i ochroniarz Padmé
  • Saché - najstarsza dwórka Amidali
  • Dormé - przez krótki czas udawała Padmé
  • Eirtaé - tak samo jak jej pani, startowała w wyborach na Królową Naboo, ale przegrała i została jej dwórką

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.