Droid-czołg typu IG-227 Hailfire

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

IG-227 Hailfire
Podstawowe dane
Pełna nazwa: Droid-czołg typu IG-227 Hailfire
Producent: Haor Chall Engineering[1]
Rodzaj: Droid-czołg
Specyfikacja techniczna
Długość: 8,5 m[1]
Wysokość: 8,5 m[1]
Prędkość w atmosferze: 45 km/h
Hipernapęd: Brak
Uzbrojenie:
Różne
Cena: 60 000 cr
Rola: Zastosowanie militarne
Przynależność:Droid-czołg typu IG-227 Hailfire to maszyna lądowa typu droid-czołg. Była produkowana przez Haor Chall Engineering dla Intergalaktycznego klanu bankowego do ochrony pieniędzy jakie posiadał. Później był machiną wojenną Armii Separatystów.

Wygląd i charakterystyka

Pojazd ten poruszał się za pomocą dwóch wielkich kół. Pomiędzy kołami był kiosk, na którym były zamieszczone wyrzutnie pocisków i 2 działka laserowe. Wyrzutnie miały system naprowadzający, dzięki któremu pociski mogły ominąć przeszkodę lub nawet zakręcić. Kiosk był przyczepiony do kół dwoma ramionami.

Historia

Intergalaktyczny Klan Bankowy stwierdził, że był narażony na napady i porwania, więc San Hill, przywódca Klanu, postanowił zamówić jakieś pojazdy, które nadawały by się do poruszania się po prawie każdym terenie (oprócz wody). Mechanicy klanu wymyślili właśnie tę maszynę.

Gdy w 22 BBY, Hill dołączył Klan do Konfederacji Niezależnych Systemów, czołg ten znalazł się w prawie każdej armii uderzeniowej Separatystów, ponieważ był szybki, zwinny i bardzo skuteczny w walce z maszynami AT-TE, AT-RT i innymi. Przez całą wojnę czołg był najlepszym pojazdem lądowym Armii Separatystów. W 19 BBY, gdy Klan rozwiązano, zaprzestano produkcji tych czołgów. Te które zostały zbudowane zezłomowano, lub po prostu zniszczono.

Ciekawostki

  • Wymyślając tą maszynę producenci filmu wzorowali się na wyrzutni pocisków z pojazdu wojennego Katiusza.

Przypisy

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
droidów-czołgów typu IG-227 Hailfire.