Del Meeko

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: Battlefront II: Oddział Inferno, Battlefront II (DICE).

Del Meeko
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Coruscant[1]
Data i miejsce śmierci: 34 ABY, Pillio[2]
Miejsce pochodzenia: Coruscant[3]
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja:
Del Meeko to mężczyzną rasy ludzkiej pochodzącym z Coruscant. Podczas galaktycznej wojny domowej służył jako imperialny agent w Siłach Specjalnych, gdzie był członkiem Oddziału Inferno.

Biografia

Jako dziecko był świadkiem upadku Zakonu Jedi na jego rodzinnej planecie Coruscant. Kilka lat później wstąpił do Armii Imperialnej, dołączając do korpusu szturmowców. Z czasem został przeniesiony do garnizonu na Scarif, gdzie pełnił służbę jako szturmowiec obrony wybrzeża. Pełnił też funkcję głównego inżyniera na pokładzie gwiezdnego niszczyciela. Jego wszechstronność został zauważona i po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci został zwerbowany do Sił Specjalnych, służąc w oddziale Inferno utworzonym przez Garricka Versio, pod bezpośrednim dowództwem jego córki, komandor Iden Versio.[3][2]

Umiejętności

Del Meeko jako weteran w armii, posiadał spore doświadczenie i wszechstronne umiejętności. Poza bojową sprawnością, przeszedł kurs pilotażu i jako inżynier posiadał wiedzę techniczną. W oddziale Inferno pełnił funkcję zwiadowcy, snajpera i agenta wywiadu.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Przypisy

Linki zewnętrzne