Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Czarni Rakatanie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Czarni Rakatanie byli prymitywnym i barbarzyńskim plemieniem Rakatan, żyjącym w czasach wojny domowej Jedi i wcześniejszych na swojej rodzinnej planecie, Lehonie. Ich przywódcą był Jedyny.

Czarni Rakatanie rywalizowali ze Starszymi, innym plemieniem, które w przeciwieństwie do nich nie cofnęło się w rozwoju i zachowało pamięć o dawnej świetności i osiągnięciach przodków oraz ich Bezkresnego Imperium. Ich wioska znajdowała się niedaleko Świątyni Przodków. Czarni Rakatanie mieli na swych usługach rancory, które zdołali oswoić. Byli barbarzyńscy i mieli kanibalistyczne skłonności, często też urządzali polowania na członków plemienia Starszych, którzy oddalili się od swej siedziby.

W 3956 BBY Revan ponownie odwiedził Lehon.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Wtedy też postanowił podjąć współpracę ze Starszymi, który obiecali, że pomogą mu dostać się do Świątyni Przodków, jeśli dawny Mroczny Lord udowodni czystość swych intencji i uda się do wioski Czarnych Rakatan, by uwolnić jednego z przetrzymywanych tam Starszych. Revan przeniknął więc do ich siedziby i mimo że był namawiany przez Jedynego, by sprzymierzył się z nim i zniszczył Starszych, wykonał misję. Podczas konfrontacji z Revanem zginął zarówno Jedyny, jak i wielu jego poddanych.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

Gracz, sterujący Revanem, może sprzymierzyć się z Jedynym i wybić całe plemię Starszych.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!