Zapraszamy do udziału w konkursie


Burr Nolyds

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nolyds.jpg
Burr Nolyds
Data i miejsce śmierci: 11 ABY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Kolor oczu: Zielone
Przynależność: Imperium Galaktyczne
"Xandelu Carivusie, dziękuję, że przypomniałeś nam ten fakt. Tak, Carnor Jax nie żyje... według mnie na własne życzenie."
- Burr Nolyds do Xandela Carivusa

Burr Nolyds był arystokratą popierającym Imperium. Do władzy dochodził w sposób nieuczciwy i bezwzględny. Po śmierci ostatniego klona Palpatine'a został bliskim współpracownikiem Carnora Jaxa, a następnie stanął na czele Imperialnej Rady Tymczasowej.

W 11 ABY Burr Nolyds, podobnie jak wielu innych wysokich urzędników, w tym Carnor Jax, należał do grupy ludzi odpowiedzialnych za przekupienie lekarza Palpatine'a, który uszkodził maszynę klonującą, odpowiedzialną za wyhodowanie idealnych klonów Imperatora. Dzięki temu spiskowi sklonowane ciała Palpatine'a starzały się bardzo szybko, a w końcu pozbawiony następnego ciała były Imperator został unieszkodliwiony na zawsze. Nolyds wychodził z założenia, że klon to nowy człowiek, a nie odrodzony martwy. Nie wiedział, że Lord Sithów przenosił całą swoją osobowość do nowego gospodarza.

Po śmierci Carnora Jaxa założono Radę Tymczasową, która miała rządzić Imperium do czasu wyboru następnego władcy. Dzięki swej pozycji został wybrany na pierwszego przewodniczącego rady, czyli swoistego władcę Imperium. Nie nacieszył się jednak długo tą pozycją, gdyż zginął w zamachu bombowym w jego własnym mieszkaniu w 11 ABY. Za zamach odpowiadał prawdopodobnie Nom Anor wespół z Xandelem Carivusem, który został wybrany na jego następcę.

Źródła

Poprzednik:
Carnor Jax
Przywódca Imperialnej Rady Tymczasowej i władca Imperium Galaktycznego
11 ABY
Następca:
Xandel Carivus