Biblioteka Ossus:Konkurs na logo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Biblioteka Ossus się zmienia. O tym, jak wyglądają postępy w pracy nad nową wersją Biblioteki i nad przenosinami na nowy serwer, poczytać można na Blogu Biblioteki oraz na naszym fanpage na FaceBooku. Od dawna też wspominaliśmy, że przydałoby się nowe logo Biblioteki... I tego dotyczyć będzie nadchodzący konkurs, ale po kolei...

Kilka słów historii

Od samego początku swego istnienia, czyli od czterech lat, Ossusowi patronował Holocron. Historię naszego logo, które doczekało się jak na razie jednego tylko odświeżenia, można przeczytać na Biblioteka Ossus#Logo.

Dlaczego zmiana?

Obecne logo świetne nam służyło. Wszyscy się z nim strasznie zżyli, ale jest ono skrajnie nieużytkowe. Ani je powiększyć (nie jest wektorowe), ani nanieść na koszulki (przejścia tonalne), ani wydrukować w czerni i bieli... Po prostu - nic z nim nie możemy zrobić! I to nam zaczęło trochę doskwierać.

Ogłaszamy konkurs!

Zatem ogłaszamy konkurs na nowe logo Biblioteki Ossus. Zapraszamy wszystkich, którzy potrafią się posługiwać Photoshopem, albo innym programem graficznym (Paint raczej wykluczony :)) do stanięcia w szranki. Zaprojektuj Ossusowi nowe logo!

Nowe logo powinno spełniać następujące kryteria techniczne:

 • 600 dpi, plik TIFF, PSD, EPS
 • logo MUSI wpisywać się w kwadrat.
 • minimalny wymiar pliku to 600 na 600 pikseli, ale jak zapewne wiecie, lepiej jest mieć większy plik i go zmniejszyć niż mieć za mały i nie móc z nim zrobić nic.

Poza tym:

 • nowe logo nawiązywać powinno do holokronu.
 • powinno się łatwo nanosić na materiały promocyjne.
 • składać się z samego logotypu i napisu "Biblioteka Ossus", ale sam logotyp powinien też doskonale funkcjonować samodzielnie.
 • wszelkie kompozycje składające się z loga Rebelii/Republiki/Mandalorian/Separatystów/Imperium itp. są wykluczone.
 • X-wingi, TIE, Gwiazdy Śmierci - raczej wykluczone.
 • jury zastrzega sobie prawo do nie wykorzystania zwycięskiego logo.
 • zastrzegamy sobie też prawo do wprowadzenia dowolnych modyfikacji w projekcie.

Do wygrania...

Zwycięzca zgarnia pakiet gier komputerowych. Cztery gry od naszego sponsora IQ Publishing: "District Wars", "Agatha Christie: i nie było już nikogo", "Mountain Bike Adrenaline", "David Douillet:Judo". Na razie tyle - niebawem rozszerzymy listę nagród o kolejne niespodzianki! :) Nie ma drugiego miejsca, zwycięzca zgarnia wszystko, chyba, że jury przyzna dwa pierwsze miejsca ex aequo.

Tak jak pisaliśmy - pula nagród wzrasta. Do konkursu dołączyła także firma Kreatorium (http://www.kreatorium.com), która wyprodukuje koszulkę z nowym logo Ossusa. Pierwszą koszulkę za darmo dostanie autor zwycięskiej pracy!

(Jeden warunek - o ile gry zgarnie zwycięzca, tak koszulkę dostanie zwycięzca tylko pod warunkiem, że zdecydujemy się korzystać z owego logo...)

Ważne informacje

 • konkurs trwa od 11.08.2010 do 01.09.2010.
 • jedna osoba może zgłosić więcej niż jedną propozycję logotypu - to dotyczy także nadesłania kilku wersji jednego logotypu.
 • swoje prace należy wysyłać na adres mailowy yako@ossus.pl. Wielkość załącznika nie powinna przekroczyć dwóch megabajtów, zatem do listu załączajcie zmniejszoną wersję swojej pracy. (Tę w pełnym rozmiarze trzymaj u siebie na dysku - poprosimy o nią, kiedy będzie potrzebna!)
 • w mailu nie zapomnij podać swojego imienia, nazwiska, wieku oraz ewentualnie nicka pod jakim zarejestrowany jesteś na Ossusie
 • jury konkursu to: Archiwista:Yako, Archiwista:Sky i Archiwista:NLoriel, ale brać udział w dyskusji nad pracami będzie cała kapituła :)
 • po zakończeniu konkursu opublikujemy wszystkie prace

Pytania do konkursu

Wszelkie wątpliwości i pytania co do konkursu można zgłaszać w specjalnym wątku w Sali zgromadzeń.

WYNIKI

Zwycięska praca: wersja "high".

Z przyjemnością zawiadamiamy, iż zwycięską pracą jest projekt Katarzyny Pawlik! Serdeczne gratulacje dla zwyciężczyni naszego konkursu!

Dziękujemy również pozostałym uczestnikom - wasze projekty były tak świetnie, że wybór tego najlepszego był o wiele trudniejszy, niż myśleliśmy! Przepraszamy zatem za wszelkie opóźnienia i mamy nadzieję, że podobnie jak nam, podoba Wam się nowe logo!

Wkrótce zostaną zaprezentowane pozostałe projekty, które brały udział w konkursie. Tymczasem...

Zapraszamy do udziału w naszej sondzie! Wypowiedź się: Forum:Sonda: Co myślisz o nowym logo?


Konkursy Biblioteki Ossus
[Pokaż/Ukryj]
I - II - III - IV - V - VI - Logo - VII - VIII - IX - X - Koszulki
XI - XII - XIII - XIV - XV - XVI