Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Suu Lawquane

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Suu.jpg
Suu Lawquane
Rasa: Twi'lekanka
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Fioletowa
Suu Lawquane była to Twi'lekanka żyjąca w schyłkowym okresie istnienia Republiki. Jej mężem był klon Cut Lawquane. Miała dwójkę dzieci, Jeka i Shaeeah.

Biografia

Rodzinna kolacja.

W roku 21 BBY, gdy w galaktyce trwały wojny klonów na jej farmę przybyło czterech klonów. Suu przywitała przybyszy, mierząc do nich z blastera. Żołnierze zapewnili, że są przyjaźni i że szukają tylko schronienia dla ich kapitana Rexa. Suu pozwoliła im zatrzymać się w szopie na jedną noc. Gdy Rex został opatrzony przyniosła klonom owoce, aby mogli się posilić.

Gdy Cut wrócił do domu zastał w szopie rannego Rexa, początkowo nie wiedział kim jest ani co tam robi, dopiero Suu wyjaśniła mu, dlaczego trzymają rannego klona. Suu przygotowała kolację, na którą Rex został zaproszony przez jej męża. Po posiłku Jekk i Shaeeah chcieli bawić się na dworze. Cut im na to pozwolił zastrzegając, aby nie oddalali się od domu. Dzieci go nie posłuchały i zwiedzając opuszczoną kapsułę ratunkową uruchomiły oddział droidów komandosów.

Dzieci szybko wróciły do domu mówiąc co zrobiły. Cut polecił żonie i maluchom schować się na piętrze, po czym stoczył walkę z intruzami. Po wygranej potyczce rodzina Suu była bezpieczna. Następnego ranka, żegnając Rexa, zapytała czy wyda jej męża dowódcom armii. Kapitan odpowiedział, że powinien lecz w jego obecnym stanie może 'zapomnieć' pewne rzeczy. Suu podziękowała klonowi i razem z bliskimi obserwowała jego odjazd.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!