Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Jek Lawquane

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jekk.jpg
Shaeeah Lawquane
Miejsce pochodzenia: Saleucami[1]
Rasa: Pół-Twi'lekanka, pół-człowiek[1][2]
Kolor oczu: Brązowe[3]
Jek Lawquane to Twi'lek żyjący żyjący na Saleucami w schyłkowym okresie istnienia Republiki. Był synem Twi'lekanki Suu. Jego przybranym ojcem był klon, Cut Lawquane.

Biografia

Jek był synem Twi'lekanki Suu oraz człowieka[1][2] oraz bratem Shaeeah. Jego matka wychowywała go na Saleucami wraz z nowym partnerem, klonem dezerterem, Cutem.[3]

Rodzinna kolacja.

W nieokreślonym czasie wojen klonów na farmę jego rodziców przybyła czwórka klonów. Żołnierze przywieźli swojego rannego towarzysza, kapitana Rexa. Jek i jego siostra, Shaeeah byli świadkami niechętnego powitania żołnierzy przez ich matkę, Suu.

Gdy ojciec Jaka wrócił z pola, chłopiec zastał go w szopie podczas rozmowy z Rexem. Razem ze swoją siostrą prosili żołnierza, żeby zjadł z nimi kolację. Żołnierz uległ błaganiom dzieci. Po posiłku Jek wraz z siostrą chcieli bawić się na dworze. Cut pozwolił im na to pod warunkiem, że pozostaną w pobliżu domu. Dzieci jednak nie posłuchały ojca i poszły do opuszczonej kapsuły ratunkowej, gdzie Shaeeah przez przypadek uruchomiła oddział droidów komandosów. Dzieci z krzykiem wróciły do domu. Ojciec kazał im się schować wraz z matką na piętrze, po czym wraz z Rexem pokonał droidy. Następnego dnia rano Jek i jego rodzinna pożegnali kapitana Rexa, który wrócił do swoich towarzyszy.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!