Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Max Rebo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Maxrebo-1-.jpg
Max Rebo
Miejsce pochodzenia: Orto
Rasa: Ortolanin
Wzrost: 140 cm
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Czarne
Kolor skóry: Niebieska
Przynależność: Max Rebo Band
Max Rebo, którego prawdziwym imieniem było Siiruulian Phantele, był Ortolaninem płci męskiej i liderem zespołu nazwanego od jego pseudonimu. Był najmłodszy z piątki rodzeństwa.

Historia

Ponieważ uwielbiał jedzenie, zazwyczaj grał przyjmując właśnie jedzenie jako zapłatę. Za młodu grywał w różnych miejscach i pewnego dnia został odkryty przez Evara Orbusa, który poszukiwał młodych talentów do wystąpienia w jego zespole. Evar obiecał Siiruulianowi, że jeśli zaczęliby występować razem, Max nigdy nie będzie musiał chodzić głodny.

Siiruulian wyspecjalizował się w grze na organach Nalargon. Krótko po utworzeniu zespołu Evar Orbus został zabity. Wtedy to wokalistka zespołu, Sy Snootles, skłoniła Maxa Rebo, aby on przejął kontrolę nad grupą muzyków. Sama miała nadzieję kierować nimi z "tylnego siedzenia", podczas gdy to Max, jako oficjalny szef, byłby wystawiony na wszelkie ataki skierowane na zespół. Grupa została nazwana Max Rebo Band.

Niedługo po śmierci Evara, Max Rebo Band został zatrudniony przez Jabbę. Max Rebo naiwnie zgodził się na układ, który jak myślał miał odpowiadać wszystkim członkom zespołu: występy w zamian za nieograniczony dostęp do jedzenia. Mylił się. Najbardziej zdenerwowana z tego powodu była Sy, której marzyła się sława i majątek.

Po śmierci Jabby zespół występował jeszcze jakiś czas razem, m.in dla lady Valarian. Potem Rebo zaczął swoją solową karierę. Po pewnym czasie dołączył do Nowej Republiki i grał dla żołnierzy. Później porzucił przemysł rozrywkowy i założył własną sieć restauracji Max's Flanth House. Zarobił całkiem pokaźną sumę pieniędzy i osiedlił się na Coruscant.

Ciekawostki

  • Siiruulian w języku angielskim wymawiane jest tak samo, jak cerulean, co jest przymiotnikiem określającym nazwę jednego z odcieni koloru niebieskiego - cerulean blue to po polsku kolor modry. Phantele natomiast to anagram angielskiego wyrazu elephant, czyli słoń. Tak więc prawdziwe imię Maxa Rebo to niebieski słoń.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!