Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Lekcja cierpliwości

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł został napisany na podstawie komiksów z magazynu Star Wars Rebelianci, których chronologia nie została ustalona.
Lekcja cierpliwosci.jpg
Lekcja cierpliwości
Scenariusz Martin Fisher
Rysunki Ingo Römling
Tytuł oryginalny Brytyjski:
  • Learning Patience
Niemiecki:
  • Lektion Geduld
Wydanie polskie Egmont Polska
19 lutego 2015
(w Star Wars Rebelianci 2/2015)
Tłumaczenie Anna Hikiert-Bereza
Liczba stron 12
Czas akcji Około 5 BBY


Lekcja cierpliwości (ang. Learning Patience; niem. Lektion Geduld) to dwunastostronicowy komiks narysowany przez Ingo Römlinga. Za scenariusz odpowiada Martin Fisher. W Wielkiej Brytanii został wydany 25 lutego 2015 roku przez wydawnictwo Egmont UK Ltd. w magazynie Star Wars Rebels Magazine 2. Zaś w Niemczech ukazał się 18 lutego 2015 roku za pośrednictwem Panini Verlags GmbH w magazynie Star Wars Rebels Magazin 2'. W Polsce swoją premierę miał 19 lutego 2015 roku nakładem Egmont Polska.

Streszczenie

Kanan Jarrus i jego padawan Ezra Bridger rozmawiają na pokładzie Ghosta. Tematem rozmowy są koncentracja i cierpliwość niezbędne do opanowania telekinezy. Następnego dnia - już bez Kanana i Garazeba na pokładzie - załoga Ghosta wdaje się w potyczkę z imperialnym frachtowcem i dwoma myśliwcami TIE/ln. Aby zgubić pościg, Hera Syndulla decyduje się wprowadzić swój statek w głąb burzy jonowej, gdzie myśliwce TIE zostają zniszczone, a oba frachtowce uszkodzone. Na pokładzie Ghosta załoga dzieli się zadaniami związanymi z naprawą statku. Ezra ma jednak problem z połączeniem sieci zasilania, a imperialny frachtowiec już dokonał wstępnych napraw i rusza w kierunku rebeliantów. W ostatniej chwili Bridgerowi udaje się złożyć układ za pomocą Mocy i Sabine Wren niszczy turbolaserami statek Imperium. Hera decyduje się na skok w nadprzestrzeń i niedługo na pokładzie pojawiają się również Kanan i Zeb.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne
Brytyjskie logo komiksu.
Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Lekcji cierpliwości.


Komiksy w Star Wars Rebelianci
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!