Yomin Carr

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Yomin Carr.

Yomin Carr był yuuzhańskim zwiadowcą wojennej floty Praetorite Vong, działał na planecie Belkadan udając członka naukowego Stowarzyszenia ExGal.

Biografia

Naukowcy na Belkadanie obserwowali krańce galaktyki w poszukiwaniu poruszających się obiektów. Kiedy odkryli, że przybyły obiekt jest kometą, która wniknęła do galaktyki i zatrzymała się na planecie Helska 4, Yomin Carr wszedł do akcji, aby zachować inwazję w tajemnicy. Dokonał sabotażu na maszcie telekomunikacyjnym stacji, aby naukowcy nie mogli nikogo powiadomić o swoim odkryciu. Widząc efekty zmiany klimatu planety, wywołanej przez żuki dweebit, zaczął systematycznie, po cichu, pojedynczo zabijać naukowców oraz niszczyć stację. Troje naukowców - w tym Danni Quee - odleciało starym wahadłowcem Spacecasterem na orbitę, aby nadać sygnał o odkryciu, a następnie podążyli do układu Helska, ale niedługo potem zostali złapani przez Praetorite Vong nad Helską 4.

Kiedy Luke Skywalker i Mara Jade przybyli na Belkadan, aby zbadać niezwykłą aktywność klimatu i jego szybkie zmiany, Belkadan był już zatruty i martwy. Klimat został całkowicie zmieniony. Kiedy szukali dowodów w stacji ExGal-4 Mara Jade natknęła się na wojownika Yuuzhan Vongów, ratując tym samym R2-D2 od śmierci. W wyniku zagorzałej walki zginął Yomin Carr, którego serce zostało przeszyte przez miecz świetlny Mary. Czując związek pomiędzy swoją chorobą a obcym, Mara namówiła Luke’a do opuszczenia planety.

Źródła