Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Wandau

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wandau
Data i miejsce śmierci: 67 BBY, Woebegone
Rasa: Klatooinianin
Wandau był klatooiniańskim członkiem załogi frachtowca Woebegone. Zginął w 67 BBY z ręki Dartha Plagueisa.

Biografia

- Hańbisz swoje dziedzictwo i swoją broń, Jedi. Mogłeś użyć... Mocy, żeby nakłonić nas do spełnienia twojej woli. Nie tylko byłem tego świadkiem, ale doświadczyłem tego na własnej skórze...
- Jeśli masz tak słabą wolę, w takim razie nic mi po tobie, Klatooinianinie.
- Ostatnia rozmowa Wandaua z oprawcą

Wandau, zanim dołączył do załogi Woebegone pracował dla cieszącego się złą sławą Hutta jako ochroniaż. Nie chciał jednak mieć więcej żadnych kontaktów z tą rasą. W 67 BBY Wandau przebywał na Bal'demnicu wraz z resztą załogi Woebegone. Nazajutrz wszyscy ruszyli w drogę na Ithor, lecz niedługo potem Blir' zauważył spadek temperatury w ładowni 4. Załoga poszła aby sprawdzić co się tam stało. Na miejscu spotkali Muuna, który nie chciał zdradzić swojej tożsamości. Wandau na wszelki wypadek odbezpieczył swoją broń. Po tym jak kapitan Ellin Lah odbyła z nim rozmowę w cztery oczy, postanowiła przedyskutować z załogą to, co z nim zrobią. Wandau zaproponował, że mogą wyrzucić niechcianego pasażera w kosmos. Po zakończeniu negocjacji zaproponował Lah, że może z nią pójść do Muuna.

Chwilę później Togrutanka poszła przedstawić Plagueisowi decyzję. Nie spodobała mu się ona, więc zabił ją i ruszył do innych z mieczem świetlnym. Klatooinianin strzelał do niego zza grodzi. Wkrótce jednak wyszedł, lecz jego przeciwnik poraził go błyskawicami Mocy. Wkrótce wszyscy byli pokonani; Muun podszedł do Wandaua, który, uznając go za Jedi, powiedział mu, że mógł użyć Mocy, by zmusić ich do wykonania swojej woli. Plagueis odpowiedział mu krótko w jego języku i dobił go używając Mocy.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!