Traktat Pellaeon-Gavrisom

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Podpisanie paktu Pellaeon-Gavrisom.

Traktat Pellaeon-Gavrisom (Bastion Accords) to traktat pokojowy podpisany przez Najwyższego Komandora Floty Imperium reprezentującego Resztki Imperium Gilada Pellaeona i przedstawiciela Nowej Republiki, pełniącego obowiązki Naczelnika Państwa, Ponca Gavrisoma w 19 ABY. Traktat ten był formalnym zakończeniem galaktycznej wojny domowej.

Traktat był pomysłem Pellaeona, który zdając sobie sprawę iż nie uda mu się pokonać Nowej Republiki, zaproponował go imperialnej Radzie Moffów. Moff sektora Braxant, Vilim Disra, choć otwarcie popierał Pellaeona, postanowił sprzymierzyć się z Grodinem Tierce'em i oszustem imieniem Flim, aby skorzystać z zamieszania spowodowanego ujawnieniem dokumentów z Caamas, co prawie wywołało wewnętrzne wojny zarówno w Nowej Republice jak i w Resztkach Imperium. Po rozmowach jakie toczyli Pellaeon i Leia Organa Solo na pokładzie Millenium Falcona w systemie Pesitiin, traktat został podpisany przez Pellaeona i Gavrisoma na Bastionie, na pokładzie Gwiezdnego Niszczyciela Chimaera.

Postanowienia traktatu

Traktat nie uznawał żadnej strony za pokonaną. Zamiast tego uznawał on iż Resztki Imperium, jako pozostałość po Imperium Galaktycznym pozostaną w swym obecnym kształcie. Traktat ten kładł kres wszelkim wojnom pomiędzy Republiką a Imperium. Co więcej był on początkiem współpracy handlowej i w zwalczaniu przemytu. Systemy dostały prawo wyboru przynależności.

Źródła