Thalia May

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Thalia May
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Siwe
Kolor skóry: Ciemna
Przynależność: Imperium Sithów Dartha Revana
Thalia May to kobieta z rasy Ludzi żyjąca w erze Starej Republiki.

Biografia

Po pojawieniu się w galaktyce Imperium Sithów Dartha Revana Thalia wstąpiła do Akademii Sithów na Korribanie. Kształciła się tam pod okiem Uthara Wynna, dyrektora akademii.

W 3956 BBY, wraz z grupą innych uczniów, otrzymała zadanie zabicia niewinnych cywili z Dreshdae, pobliskiego kosmoportu. Cała grupa uczniów Sithów odmówiła wykonania zadania, więc Uthar nakazał ich zabić. Grupa uczniów uciekła i ukryła się w jaskini Shyrack, niezbadanej grocie, w której grasował terentatek. Znaleźli bezpieczną grotę i ukryli się tam i przed bestią, i przed Sithami.

Po niedługim czasie na Korriban przybył cierpiący na amnezję Revan, aby odnaleźć Gwiezdną Mapę. W czasie jego pobytu w akademii otrzymał zadanie odnalezienia i zabicia Thalii oraz jej przyjaciół. Revan odnalazł grupę Sithów, ale zamiast zabić ich, postanowił im pomóc zabijając terentateka. Dzięki pokonaniu bestii grupa Sithów mogła uciec z planety używając tajnego wyjścia z jaskini. Thalia, podziwiając dzieło Jedi, podziękowała mu i postanowiła przejść na jasną stronę Mocy.

Alternatywy

Thalia May to postać w grze Knights of the Old Republic, której dotyczy zadanie zabicia grupy zbuntowanych uczniów akademii. Jeżeli gracz obwołuje się po ciemnej stronie może on zabić wszystkich zdradzieckich Sithów znalezionych w jaskini.

Źródła