Rebelia (komiksy)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy serii komiksów. Zobacz też: grę komputerową Rebellion lub Sojusz Rebeliantów.
Rebellion.jpg
Rebelia
Rebellion
Scenariusz:
Ilustracje:
Informacje wydawnicze
Oryginalny wydawca
i okres wydawania:
Dark Horse Comics
1 marca 2006 - 27 sierpnia 2008
Polski wydawca
i okres wydawania:
Egmont Polska
2 grudnia 2010 (w Star Wars Komiks - wydanie specjalne 4/2010)
7 lutego 2011 (w Wektor: Tom 2)
Typ serii: Seria komiksowa
Ilość zeszytów: 16
Ilość albumów: 4
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 BBY


Rebelia (Rebellion) to seria komiksów wydawana przez Dark Horse Comics od kwietnia 2006 roku. Jest ona kontynuacją wydawanej wcześniej przez to samo wydawnictwo serii Imperium. Opowiada o losach Luke'a Skywalkera i innych Rebeliantów w niedługim czasie po bitwie o Yavin.

Podczas panelu Dark Horse'a na nowojorskim Comic-conie, który odbył się w dniach 6-8 luty 2009, główny redaktor komiksów Star Wars, Randy Stradley, ostatecznie potwierdził zamknięcie serii Rebelia. Decyzję tłumaczył tym, że bardzo trudno jest wymyślać wciąż nowe historię, które nie są do siebie podobne, a także tym, że ten okres jest już bardzo zapełniony i nie można stworzyć ekscytujących historii, które nie kłóciłyby się z kanonem. Zamiast Rebelii jest wydawana inna seria, Invasion, która swoją premierę miała 1 lipca 2009.

Podobnie jak serie Republic i Imperium, Rebelia nie doczekała się wydania w formie albumów, jak chociażby Dziedzictwo czy Rycerze Starej Republiki. Jednakże, z racji konieczności wydania wydań zbiorczych z crossoverowego cyklu Wektor, wydawnictwo Egmont zdecydowało się nadać serii polski tytuł, a zeszyty niewchodzące w skład tej mini serii mają być wydawane w wydaniach specjalnych magazynu Star Wars Komiks. Oficjalna premiera Rebelii na polskim rynku nastąpiła 2 grudnia 2010 roku, wraz z premierą grudniowego wydania specjalnego SWK, zawierającego historię Drobne zwycięstwa. W marcu 2011 natomiast zostanie wydany drugi tomu Wektora, zawierający tą mini serię Rebelii.

Komiksy

Serie

Wydania kolekcjonerskie

Wydania specjalne

Galeria okładek


Rebelia
[Pokaż/Ukryj]