Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Paraskrzydła

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Paraskrzydła.

Paraskrzydła były wynalazkiem opracowanym przez imperialny ośrodek naukowy na Coruscant. Materiały do ich stworzenia zostały pozyskane z pozostałości po wyścigach powietrznych. Powstały z myślą o pilotach myśliwców TIE, którzy w razie konieczności katapultowania się w atmosferze planety mogliby bezpiecznie dolecieć na powierzchnię. W wersji złożonej paraskrzydła przypominały plecak. Dopiero naciśnięcie odpowiedniego guzika aktywowało ich rozłożenie.

W roku 3 BBY agent Jahan Cross przybył do ośrodka naukowego zarządzanego przez Royda Pewa w celu uzbrojenia się przed kolejną wyprawą. W tamtej chwili odbywał się pokaz sprawności paraskrzydeł. Demonstracja zakończyła się klęską, lecz mimo to szpieg zamówił jedną sztukę wynalazku.

Podczas wizyty mężczyzny na Etti IV doprowadził on do katastrofy, w wyniku której doszło do zderzenia promu kosmicznego z pociągiem kolei magnetycznej. W celu ocalenia życia oraz ucieczki przed ścigającymi go funkcjonariuszami Espo, Cross uruchomił paraskrzydła, które zadziałały zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!