Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Pablo-Jill

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pablo-Jill.jpg
Pablo-Jill
Data i miejsce śmierci: 19 BBY
Miejsce pochodzenia: Skustell
Rasa: Ongree
Wzrost: 160 cm
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Pomarańczowy
Kolor skóry: Żółta
Przynależność:
Profesja: Rycerz Jedi
Pablo-Jill był średniego wzrostu rycerzem Jedi rasy Ongree, żyjącym w ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej, a także generałem republikańskiej armii podczas wojen klonów. Był znany z tego, iż zaprowadził pokój na Ord Mantell, a także brał udział w bitwie o Genonsis. Był jednym z niewielu, którzy przeżyli walkę na arenie.

Biografia

Pablo-Jill w świątyni Jedi.

Pablo-Jill przyszedł na świat na Skustell. Jako dziecko został zabrany do świątyni Jedi, gdzie został wyszkolony na Jedi. Już jako rycerz, został wysłany na Ord Mantell z misją przywrócenia pokoju. Choć udało mu się wykonać zadanie, sytuacja na planecie zaczęła powracać do poprzedniego stanu, gdy tylko ją opuścił.

Bitwa o Geonosis

Pablo-Jill był jednym z ponad dwustu Jedi, którzy przybywali w świątyni w roku 22 BBY, kiedy Rada otrzymała wiadomość, iż Obi-Wan Kenobi został aresztowany przez Konfederację Niezależnych Systemów na Geonosis. Razem z innymi Jedi wyruszył na Zewnętrzne Rubieże, gdzie doszło do zbrojnej walki z siłami Separatystów. Wkrótce Jedi otrzymali wsparcie od nowo utworzonej Wielkiej Armii Republiki, tworzonej przez sklonowanych żołnierzy. Ongree walczył razem z Barrissą Offee i oboje zostali oddzieleni od innych Jedi. Mimo to zdążyli uciec na pokład kanonierki dowodzonej przez mistrza Yodę. Udało im się opuścić arenę i dołączyć do głównych sił.

Bitwa o Coruscant

W roku 19 BBY, po trzech latach trwania konfliktu, doszło do ataku Konfederacji na stolicę Republiki, Coruscant. Pablo-Jill był pilotem republikańskiego myśliwca Eta-2 Actis i razem z Agenem Kolarem i Saesee Tiinem walczył przeciwko Separatystom. Ich celem było przechwycenie statku, na pokładzie którego znajdował się porwany Kanclerz Palpatine. Dołączył do nich Kit Fisto. Razem z L'lacielo Sageonem, Jedi udało się dostać do hangaru okrętu flagowego generała Grievousa, Invisible Hand, gdzie stoczyli bitwę z droidami, a także z samym cyborgiem. Grievous pokonał obu Jedi, a ich martwe ciała zostały wystrzelone w przestrzeń kosmiczną.

Źródła

Buttonpotls3.jpeg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Akademii Power of the Light Side. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Akademii.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!