Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Lista legendarnych publikacji encyklopedycznych i niefabularnych

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: styl i formatowanie.

Lista legendarnych publikacji encyklopedycznych i niefabularnych zawiera alfabetyczny spis wszelkiego rodzaju przewodników, słowników, przekrojów, albumów i wszelkich niefabularnych książek związanych z Expanded Universe, znanym jako Legendy.

Lista wszystkich publikacji encyklopedycznych i niefabularnych[1]

Przypisy

  1. Lista zawiera wszelkiego rodzaju przewodniki, słowniki, przekroje, albumy i wszelkie niefabularne książki związane z Gwiezdnymi wojnami, włącznie z publikacjami encyklopedycznymi i niefabularnymi skierowanymi do młodszych czytelników. Publikacje są ułożone alfabetycznie według tytułów. W spisie pominięto przedimki (a/an, the) przed tytułami i podtytułami publikacji (znajdują się one za tytułem, bądź za podtytułem: „Clone Wars, The: Galactic Photobook, The” albo „Anakin Skywalker: Jedi's Journal, A”). Przy alfabetycznej kolejności literę „ch” umieściłem za „c” zamiast za „h” (komputerowe bazy danych nie uwzględniają faktu, że zwyczajowo „ch” umieszczamy za „h”). W nawiasie jest podany rok wydania i różne dodatkowe informacje. Jeżeli publikację wydano w języku polskim, to jej polska nazwa jest podana za angielską.
Listy źródeł
[Pokaż/Ukryj]
Filmy i seriale Chronologiczny spis
Książki Kanoniczne - Legendarne
Komiksy Kanoniczne - Legendarne
Opowiadania Kanoniczne - Legendarne
Gry komputerowe Kanoniczne - Legendarne
Publikacje encyklopedyczne i niefabularne Kanoniczne - Legendarne

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!