Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Stephen J. Sansweet

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sansweet.jpg
Stephen J. Sansweet
Data urodzenia: 14 czerwca 1945
Miejsce urodzenia: Filadelfia
Narodowość: amerykańskaStephen J. Sansweet jest byłym dyrektorem zarządzania treścią i spraw kontaktów z fanami z ramienia Lucasfilm Ltd.. Urodził się 14 czerwca 1945 roku w Filadelfii. Rozpoczął pracę w Lucafilmie w lutym 1996 roku i stał się najbardziej znanym ambasadorem fanów Star Wars. Jest również właścicielem największej na świecie prywatnej kolekcji Star Wars, które są przechowywane w jego domu, który nazywa Ranczo Obi-Wan. Jest autorem kilku książek o kolekcjonerstwie w tym różnych encyklopedii, z czego zdecydowana większość związana jest z Star Wars. Sansweet miał również małą rolę jako kurier Naboo w filmie Mroczne widmo. Mieszka w Sonoma County w Kalifornii.

Przez wiele lat współpracował z oficjalnym magazynem Star Wars Insider, gdzie pisał na temat kolekcjonerstwa.

W kwietniu 2011 roku, po 15 latach pracy, Steve opuścił Lucasfilm, gdzie przez lata zajmował się kontaktem z fanami. Jako powód wymienił "Teraz czas na kolejne zmiany i nowe wyzwania, przy jednoczesnym zachowaniu aktywnej roli w społeczności fanów Star Wars"[1].

Steven Sansweet odwiedził również Polskę, a stało się to w czerwcu 2011 roku na konwencie Dni fantastyki[2].

W listopadzie 2011 roku udostępnił swoje zbiory do publicznego oglądania, a jego ranczo stało się publiczną organizacją nonprofit[3].

Książki

  • The Punishment Cure (1976)
  • Science Fiction Toys And Models (1980)

O Star Wars

Przypisy