Jenneth Pilar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Jenneth Pilar
Rasa: Człowiek
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Profesja: Oficer
Jenneth Pilar był człowiekiem płci męskiej służącym w 18 BBY Imperium Galaktycznemu. Jako oficer nadzorował okupację księżyca Raada, gdzie natknął się na pozostającą w ukryciu Ahsokę Tano.

Biografia

Teraz wystarczyło, że wskazał palcem na planetę i armia Imperium brała z niej wszystko czego potrzebował. Wciąż dostawał za to wynagrodzenie i to sowite wynagrodzenie, więc nie zważał na destrukcję, którą niesie, miał czyste ręce, więc nie zważał też na krew.
-Opis Jennetha

Cechował go spokój i opanowanie, do każdego zadania podchodził z analitycznym podejściem i chłodną kalkulacją. Pracował dla Imperium licząc na prosty zarobek. Był karierowiczem. Przed powstaniem Imperium pracował jako pośrednik przemytników i szmuglerów. W 18 BBY pojawił się na księżycu Raada mając za zadanie zmuszenie lokalnych farmerów do uprawy genetycznie zmodyfikowanej rośliny, potrzebnej Imperium do wytworzenia racji żywnościowych dla szturmowców. Na planecie natknął się na opór ze strony lokalnej społeczności, w wyniku którego przeprowadzono zamach na jego siedzibę. Jenneth chciał samemu złapać kierującą oporem Ahsokę Tano i podległych jej ludzi (m.in. Kaeden Larte) w celu uzyskania szybkiego awansu i pieniędzy. W tym celu nie wahał się stosować tortur i innych środków, które mogłyby go przybliżyć do osiągnięcia celu. Kiedy sprawy wymknęły się z jego rąk i Imperium przysłało inkwizytora - szóstego brata zdezerterował i uciekł w obawie przed konsekwencjami swojej porażki.

Źródła