Honoghr

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Honoghr
Astrografia
Region: Zewnętrzne Rubieże
Układ: Honoghr
Pozycja w układzie: 4
Księżyce: 3
Długość dnia: 23 standardowe godziny
Długość roku: 208 standardowych dni
Geografia
Średnica: 10 440 km
Atmosfera: Tlenowa
Grawitacja: Standardowa
Dominujący krajobraz: Równinne nieużytki
Społeczeństwo i inne
Języki: Noghryjski
Ludność: 10 000 000
Struktura demograficzna: Noghri
Honoghr to planeta położona w Zewnętrznych Rubieżach. Pochodzą z niej Noghri. Jest czwartym światem w układzie o tej samej nazwie.

Charakterystyka

Honoghr jest czwartą planetą w układzie i jedyną nadającą się do zamieszkania, jednak panują na niej bardzo trudne warunki. W pewnym okresie czasu na planecie istniały niesprzyjające warunki spowodowane katastrofą okrętu wojennego, który rozbił się o powierzchnię.

Mapa planety i Czystych Ziem.

Dominuje krajobraz równinny, jednak większość powierzchni jest nieurodzajna i niebezpieczna, ponieważ podczas katastrofy została skażona gleba. Istnieje niewielki kawałek powierzchni, który nadaje się do zamieszkania. Tereny te zostały nazwane Czystą Ziemią, na której powstało miasto Nystao. Przed katastrofą Honoghr był urodzajnym, zielonym światem, na którym żyło wiele drapieżników, np. Stavy.

Historia

Honoghr był pięknym światem aż do czasu nastania wojen klonów. Podczas tego konfliktu na planecie rozbił się okręt, który spustoszył planetę. Jakiś czas później na planecie zjawił się Darth Vader, który dostarczył Noghrim żywność i lekarstwa oraz droidy, które miały oczyścić glebę. Kilkanaście lat później okazało się, że droidy te tak naprawdę nie oczyszczały gleby, tylko preparowały ją tak, aby mogła na niej rosnąć jedynie trawa kholm. Za tę pomoc Noghri mieli służyć w elitarnych oddziałach Imperium. Jednak oszustwo wyszło na jaw dzięki Leii Organie Solo. Na dodatek doprowadziło do uwolnienia się Noghrich od obowiązku służby dla Imperium. Po wszystkim Leia Organa zagwarantowała pomoc w oczyszczeniu powierzchni planety.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
miejsc na Honoghrze.