Elegos A'Kla

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Elegos A'Kla
Miejsce pochodzenia: Caamas
Rasa: Caamasjanin
Kolor włosów: Złote
Kolor oczu: Zielononiebieskie
Przynależność: Nowa Republika
Profesja: Senator
Elegos A'Kla był powiernikiem części Morynento na planecie Kerilt oraz siostrzeńcem rycerza Jedi Ylenic It'kla. Miał również córkę, Releqy A'kla.

Biografia

Podczas napadu Invidious na kolonie Caamasi, przeciwstawił się Remartowi, który go uderzył. Gdy przybył Jenos by dowiedzieć się co stało się z jego podwładnymi, pomógł on Elegosowi i jego córce i mocno pobił Remarta. Elegos tym sposobem został służącym kapitana. Po powrocie na Courkrus opiekował się swoim panam a za razem pomagał mu w walce z piratami mówiąc wszystkim że jego pan jest pijany gdy go nie było albo tworzył miecz świetlny i odczytując zapiski Nejaa Halcyona. Po zabiciu Shali odnalazł nagiego Corrana i wmówił dwóm kobietą że miecz to drążek po śmigaczu. Gdy pojawił się Luke Skywalker i odkryli miejsce pobytu Gnębiciela, mimo iż był pacyfistą z natury, walczył razem z Corranem. Później po wygranej walce z Jensaarai pokazał wszystkim obecnym memni swego wuja dotyczące walki między pierwszymi mistrzami Jensaarai a Nejaa, Caamasi i generałem Jedi przez co pomógł zakończyć konflikt tych dwóch organizacji. Po wszystkim razem z Oorylem i córką polecieli złożyć dar dla Ylenica It'kla.

Wojna z Yuuzhan Vongami

W początkowych etapach Inwazji Yuuzhan Vongów na galaktykę, Elegos był jedyną osobą w Senacie, która zaoferowała swoje wsparcie senator Leii Organie i przyjrzał się raportowi na temat najeźdźców. Zgodził się wyszukiwać z nią informacji na temat tajemniczej rasy. Chcąc zrozumieć filozofię im przyświecającą oraz szukać pokojowego sposobu rozwiązania konfliktu, wyruszył na samotną misję w głąb przestrzeni wroga. Aby nie urazić Yuuzhan, użył villipa aby skontaktować się z komandorem Shedao Shai. Był świadomy niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą jego wyprawa, co wywołało uznanie u yuuzhańskiego dowódcy na tyle, że pozwolił mu na obustronną naukę o sobie nawzajem. Nauczył się, że ból jest nieodłącznym elementem życia każdego Yuuzhanina, sam znosząc cierpienie jakiemu poddawał go Shedao. Jakiś czas po misji Corrana Horna na Bimmiel, i nieumyślnym zbeszczeszczeniu zwłok przodków z domeny Shai, Shedao zabił Elegosa a następnie pokazał jak powinno się uhonorować ciało zmarłego. Szkielet camasjanina wyłożył złotem, a na miejscu gałek ocznych znalazły się kryształy, idealnie oddające kolor jego oczu za życia. Został on wysłany do Horna, a następnie znaleziony na pokładzie frachtowca, którym został dostarczony.

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.