Dyskusja Biblioteka Ossus:Interwiki

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

A skoro już jesteśmy przy interwiki... czy ktoś podejmuje jakiekolwiek próby nawiązania współpracy z innymi Wikiami? --Jaro 14:59, 23 sty 2008 (CET)

Z tego co wiem, to wiekszosc nadal kieruje na Empirepedie, bo admini wikia nie są skłonni tego zmieniac, a zapewne admini lokalnych wiki nie wiedzą tak naporawdę o co mają poprosić :( więc nie bardzo wiem, jak to rozwiązać. --signstraznik.png Yako Dyskusja  18:09, 23 sty 2008 (CET)

Ja już parę razy usiłowałem nawiązać kontakt, jakieś obietnice ze strony niektórych adminów były, ale oczywiście nic nie wyszło. Ty również próbowałeś się skontaktować i nic. Albo nie wiedzą o co chodzi, albo muszą się skontaktować z zespołem wiki - a czy w ogóle to zrobili i czy wiedzą do kogo się zwrócić, to wątpię. Proponuję skoncentrować nasze działania na tych większych wikiach, np. hiszpańskiej i ew. jeszcze jakiejś. A reszta - ich strata, jeśli będą chcieli interwiki u nas to się odezwą. signstraznik.png Sky Dyskusja  22:15, 23 sty 2008 (CET)

Wznowienie współpracy

Ja byłbym za tym, by znowu zainteresować się innymi bibliotekami. Niech ktoś pogada z dość dużymi bibliotekami jak ta holenderska czy fińska. Byłoby nieco lepiej i dzięki temu więcej ludzi będzie mogło trafić do nas. Windy 21:17, 14 lut 2010 (CET)

Wybacz, że dość sceptycznie podchodzę do tego pomysłu, ale wyobrażasz sobie, żeby ktokolwiek z fińskiej czy holenderskiej wiki SW do nas trafił? Bo mi się to średnio widzi. ;p Louie1449 00:37, 15 lut 2010 (CET)
Szczerze mówiąc zgadzam się z Louiem. Angielska i niemiecka są większe od nas i możemy się w to bawić, chociaż interwiki daje tylko tyle, że możesz szybciej znaleźć hasło na zagranicznej wikii. W sumie interwiki to bardziej dodatek, bo do samej Biblioteki właściwie nic nie wnosi. Hiszpańska, to po prostu tłumaczenie żywcem Wookiepedii, ale niech już będzie. Ale po co nam holenderska itd? Ani ty chyba nie znasz holenderskiego, ani oni polskiego. W przypadku angielskiego zawsze jakiś pożytek jest, można sprawdzić, czy o jakimś info się nie zapomniało, na niemieckiej ewentualnie też. Nam w sumie zależy, żeby na Ossusa trafiali Polacy, nie Holendrzy ;] A że nie jesteśmy podpięci do wikia.com, tylko siedziby na prywatnym serwerze, połączenie interwiki zajmuje sporo czasu i pracy. W sumie nie widzę większego sensu, zwłaszcza, że inne wikie są dość na niskim poziomie. Tyle co można zrobić, to powiedzieć im, żeby nie dodawali polskich interwiki, które prowadzą na Empirepedię ;]--signjedi.png Mario Dyskusja  13:48, 15 lut 2010 (CET)