Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:Rajtozaur

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Rajtozaur!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Darth Kwiatkowski

Grafiki

Temple5.jpg

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Totus

Przesyłanie grafik

Dwie drobne sprawy. W licencji wystarczy wpisać cytat wtedy nie będzie wyskakiwał alert o braku licencji, druga sprawa to kategoryzacja plików. Pozdro --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  17:09, 5 sie 2020 (CEST)

Spójrz 75004-1.jpgw ten plik w edycje. tutaj poprawiłem. Wystarczy w wierszu licencja po nawiasie wpisać cytat i nic więcej. Znajduję się on od razu pod autorem. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  17:38, 5 sie 2020 (CEST)

Przypominam o zapoznaniu się z Drzewkiem kategorii dla grafik. Kategorie wpisujemy istniejące i sensowne, muszą one dotyczyć tego co jest na grafice. Nie wpisujemy losowych słów kluczy, to nie tagi na stronie. Wczoraj spędziłem dobre półgodziny na porządkowaniu grafik w przesłanych przez Ciebie plikach i dzisiaj mi się nie chce tego znowu robić xP Oczywiście, to że jakaś kategoria nie istnieje, nie znaczy że nie można jej stworzyć. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:13, 7 sie 2020 (CEST)

Grafiki

Hej. Zapoznaj się proszę z poprawkami, które ja i inny Strażnicy wprowadzili do przesyłanych przez Ciebie grafik. Wstawiasz nowe pliki wręcz masowo, co oznacza, że wszelkie zmiany w nich również trzeba dokonywać na niemałą skalę, co jest nie tylko czasochłonne, ale również zabiera innym użytkownikom czas, który mogliby poświęcić na wprowadzenie o wiele bardziej merytorycznych edycji na stronie. Wszystkie zmiany, z którymi powinieneś się zapoznać, możesz odnaleźć w sekcji obserwowanych artykułów. Pozdrawiam--signstraznik.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  15:29, 13 sie 2020 (CEST)

to dziwne

Witaj! Co ty masz z tym lego sw i tak jest tego tyleeee że naprawdę doceniam inicjatywę ale to w dużym stopniu ciężkie a artykuł powinien zostać dodany do sekcji W Toku ponieważ cały czas nowe zestawy wychodzą (Ale ta fala z 2021 jest beznadziejna i mimo że dzieckiem nie jestem to kilka tych Lego Star Wars mam)--Hsob25 (dyskusja) 10:34, 7 kwi 2021 (CEST)

Witaj! Proszę nie zrażaj się powyższą wiadomością. Każdy archiwista edytuje Ossusa na tematy jakie go interesują i na jakie ma chęć pisać. Jeżeli lubisz LEGO i chcesz o tym tworzyć, to jak najbardziej do tego zachęcamy i liczymy na dalsze edycje. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  10:37, 7 kwi 2021 (CEST)

LEGO

Witaj! Taka drobna sugestia, a w zasadzie prośba. Jeżeli przesyłasz grafiki z zestawami LEGO to zaczekaj z edytowaniem hasła, aby dodawać jeden zestaw skoro za kilka minut dodasz kolejny. Prześlij sobie kilka grafik, a potem wykonaj jedną edycję hasła. Oszczędzi to trochę pracy nam przy sprawdzaniu edycji oraz odciąży bazę danych Ossusa. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  11:52, 7 kwi 2021 (CEST)

I się pokręciło

JA NIE JESTEM MALKONTENTEM I LUBIĘ LEGO I KAŻDY MYŚLI ŻE CB DEMOTYWUJE A CHCĘ TEGO WIĘCEJ I TYLKO TAK PISZĘ BO DOCENIAM TWOJĄ ROBOTĘ A KAŻDY MYŚLI ŻE CHCE ABY CB TU NIE BYŁO A JEST NA ODWRÓT. Pozdrowienia przepraszam za niejasny przekaz i głupie sformułowanie. Tylko tak dalej!!! Hsob25 (dyskusja) 15:36, 7 kwi 2021 (CEST)

Przesyłanie plików

Witaj! W ostatnich dniach przesyłasz dużo plików o zestawach LEGO i niestety, ale każdy z tych przesłanych plików ma coś co trzeba poprawić. Zapoznaj się proszę z zaistniałymi zmianami w tych plikach. Zobacz tam jak powinno wyglądać linkowanie do źródła i jak prawidłowo posegregować pliki. Odpowiednia kategoryzacja to klucz. Dam tutaj przykład bardzo prosty przykład: przesłałeś grafikę z figurką Luke'a Skywalkera trzymającego miecz świetlny. W takim razie jedyne kategorie jakie powinien mieć ten plik to w kolejności: Luke Skywalker, Miecze świetlne, Lego. Tyle. Więcej nie potrzeba. Nic tam więcej nie ma. Nie wpisujemy tam np. Ludzie, Jedi, Miecze świetlne, Mieszkańcy Tatooine, cyborgi i nie wiadomo co jeszcze bo te podkategorie są przypisane do kategorii Luke'a. Najlepiej będzie jak przeczytasz dokładnie tę stronę oraz wszystko co jest w sekcji "Użycie" w tym szablonie. Ma to naprawdę duże znaczenie, gdyż na tą chwilę każdy przesłany przez Ciebie plik musi być poprawiony, a to zajmuje niestety dużo czasu, przy takiej ilości przesyłanych plików. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  10:30, 9 kwi 2021 (CEST)

Pytanko

Widzę że robisz artykuły, więc czy nie chcesz się zarejestrować? Pozdrawiam Hsob25 (dyskusja) 22:25, 26 sie 2021 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!