Dyskusja Archiwisty:Fan Hana Solo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Fan Hana Solo!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Totus!

Przy okazji. Antarestar Solo?

Nien

Nunb nie zginął w czasie samych walk, zestrzelony ani nic. Tantive i Sullustanin padł ofiarą ataku Palpatine'a. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  10:15, 23 kwi 2021 (CEST)

Odpowiedź

No może i tak, ale został zestrzelony błyskawicami mocy, już poprawiam. Poza tym tak. Ale w sumie to był żart i to konto nie było moje tylko kolegi.

Prośba

Proszę nie edytować streszczenia Przebudzenia Mocy dokończę jutro.

Przebudzenie Mocy

Hey! Usunąłem twoje zmiany w haśle o Przebudzeniu Mocy, gdyż był to skopiowany tekst z "konkurencyjnej" Wiki. Hasła piszemy i rozwijamy wyłącznie na podstawie materiałów do których mamy aktualnie dostęp. Nie korzystamy z informacji "z trzeciej ręki", z fanowskich stron internetowych, ani z żadnych innych niepewnych źródeł. To samo tyczy się tłumaczenia artykułów z obcojęzycznych encyklopedii internetowych. Poza tym pamiętaj, żeby nigdy w haśle nie pisać w losowym miejscu "Nie edytować dokończę jutro" - jeśli nie skończyłeś artykułu to powinieneś skorzystać z brudnopisu, ewentualnie możesz dodać szablon "{ {WEdycji|Fan Hana Solo} }" (tylko musisz usunąć spacje między nawiasami - wklejasz to na samej górze artykułu. Powodzenia — Revais Dyskusja 01:37, 24 kwi 2021 (CEST)

Prośba no 2

Proszę, nie edytować arytkułu Jedi (odcinek). dokończę streszczenie jutro.

Od tego jest Szablon:WEdycji. Tylko w ten sposób jesteś w stanie uchronić się przed przypadkową edycją artykułu nad ktróym pracujesz. 90% użytkowników nie zauważy wpisu na Twojej dyskusji o tym. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:16, 28 kwi 2021 (CEST)
Wiem, napisałem ten szablon. Tak na wszelki wypadek. :)
Na wiadomości innych użytkowników odpowiadamy w ich dyskusji. ;) Ponadto, już do samego streszczenia odcinka - piszemy je w czasie teraźniejszym. Nie używamy też nazw nieoficjalnych, więc „Baby Yoda” należy zmienić. Jeszcze jedna rzecz - nie linkujemy do przekierowań, więc upewnij się przed zapisaniem edycji, że nie linkujesz do takiej strony. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  11:26, 28 kwi 2021 (CEST)

R2-D2

Cześć, czy nadal zamierzasz edytować stronę o R2-D2? Szablon WEdycji nie powinien wisieć zbyt długo. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  20:22, 22 maj 2021 (CEST)

Szablon:WEdycji

Szablon WEdycji dajemy tylko raz w artykule i to u góry a nie w sekcjach. dlatego usunąłem duplikat. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  11:49, 1 cze 2021 (CEST)

Uczestnicy bitwy

Hej, nie tworzymy na Ossusie kategorii typu "Uczestnicy bitwy o...". signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  17:47, 5 cze 2021 (CEST)

Artykuły w edycji

Cześć w dwóch artykułach wiszą szablony wEycji z twoim nickiem mam pytanie czy coś z tym robisz czy mogę usunąć te szablony, chodzi o artykuł kanoniczny R2-D2 i legenadarną wersje Gial Ackbar. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:58, 8 gru 2021 (CET)

Chio Fain

Rzuć okiem na zmiany jakie wprowadziłem w twoim haśle. Przypominam również o uzupełnieniu źródeł, bo inaczej hasło zostanie niedługo usunięte. I jeszcze jedno - jest to hasło z konkursu, więc jeśli chcesz wziąć w nim udział, musisz zgłosić się na stronie konkursu. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  22:33, 21 gru 2021 (CET)


Grafiki

Witaj. Widzę, że nie radzisz sobie z obsługą grafik. Musisz wiedzieć, że istnieją strony pomocy, które opisują, jak należy postępować z plikami. Przeczytaj więc koniecznie:

Jeśli po lekturze masz dalsze pytania, zapytaj innych Archiwistów w Sali Zgromadzeń albo poproś o pomoc któregoś ze Strażników. Bardziej doświadczeni Archiwiści również przyjdą Ci z pomocą.

Bardzo proszę o zastosowanie się do tej informacji. Dalsze niewłaściwe postępowanie z wgrywaniem/opisem plików graficznych może przysporzyć niepotrzebnej pracy administratorom, a dla Ciebie skończyć się ograniczeniem możliwości edycji w Bibliotece Ossus.

Pozdrawiam, Totus

Patrząc na ostatnią przesłanąp rzez Ciebie grafikę (Plik:Gita.jpg):
  1. Opis - tutaj się czepiam, ale powinien być on raczej zwięzły. Czyli po prostu Gita, bez dopisku, gdzie występowała. BO:
  2. Źródła - tutaj powinno być faktyczne źródło - zeszyt komiksu, skąd jest grafika. Grafiki ze źródłem wookieepedia zazwyczaj z marszu lądują w koszu. Bo wookiee to nie źródła grafiki, a jedynie miejsce gdzie została ona zamieszczona. Źródłem zawsze jest faktyczne miejsce pochodzenia grafiki (zeszyt komiksu, odcienk serialu, film, okładka książki), nie miejsce skąd ją wziąłeś.
  3. Autor - jak wyżej. Faktyczny autor, a nie osoba, która wrzuciła grafikę na inna stronę. W przypadku grafik "rysowanych" jest to rysownik/autor ilustracji, w przypadku gier, seriali, filmów - studio odpowiedzialne za produkcję
  4. Kategorie - czy raczej ich całkowity brak w tym przypadku.

Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  18:39, 2 sty 2022 (CET)

Od razu: https://www.ossus.pl/index.php?title=Urrr%27k&curid=95527&diff=450858&oldid=450852 signstraznik.png Totus Dyskusja  19:09, 2 sty 2022 (CET)