Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:Dansty

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Dansty!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Kwazi93

Przypisy

Czoem. Dobra robota ogólnie, gratulację, bo idzie Ci znacznie lepiej niż większości nowych użytkowników. Mam tylko dwie uwagi. Po pierwsze, staraj się edytować całe artykuły, nie poszczególne sekcje i ogólnie zmniejszyć ilość edycji mniejszych do minimum, robiąc wszystko w jednej większej. Druga rzecz: przypisy powinny trafiać na koniec każdego z akapitów, nie tylko na ostatni akapit z danego fragmentu. Takie drobne sprawy tylko, ale ważne. Pozdro. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:20, 12 lis 2017 (CET)

Dziękuję za uwagi, będę się do nich stosował przy następnych edycjach. Pozdrawiam. Dansty (dyskusja) 14:43, 12 lis 2017 (CET)

To ja jeszcze dorzucę od siebie coś - odpowiadamy na stronie dyskusji osoby, która do nas napisała, a nie na swojej własnej, ponieważ dzięki temu osoba ta otrzyma powiadomienie o naszym wpisie. Poza tym również życzę powodzenia i pozdrawiam. --signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  15:10, 12 lis 2017 (CET)

Ewakuacja z D'Qar

Hej. Muszę powiedzieć że artykuł o ewakuacji z D'Qar jest dość dobry pod względem treści, lecz uciąłeś niezbędne w każdym artykule przepisy, kategorię i interwiki. Prosiłbym więc o zapoznanie się z tym, tym i tym punktem stron pomocy. Jakbyś czegoś nie rozumiał bądź nie był pewny w danej kwestii, to pisz śmiało do mnie lub kogoś z administracji. Poza tym wspomnę jeszcze, że przy pisaniu artykułu pominąłeś wiele linków do istniejących u nas stron, lecz są to głównie hasła o których istnieniu mogłeś nie wiedzieć, więc czasem przy wątpliwości warto sprawdzić poszczególne słowa w naszej wyszukiwarce lub podejrzeć na inne podobne artykuły. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  20:32, 1 sty 2018 (CET)

Haker z TLJ

Hej. Postacie, które w świecie SW nie mają określonego imienia mogą zostać nazwane pseudonimem. Jeśli chcesz utworzyć hasło o tym właśnie hakerze, to jak najbardziej jest to dozwolone, ale trzeba wówczas użyć na górze szablonu {{BrakNazwy}}. Pzdz.--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  22:47, 2 sty 2018 (CET)

Powstały artykuł jest o wiele lepszy od poprzedniego, ale widzę że zdecydowałeś się nie przesyłać do niego żadnej grafiki. Nie kosztuje to wiele czasu, a znacznie poprawia jakość artykułu. Grafiki do odpowiednich artykułów możesz przeważnie znaleźć na Wookieepedii lub w zwykłej internetowej wyszukiwarce, a informacje o tym jak je wypełnić na stronach pomocy. Skoro jednak nie robiłeś tego wcześniej, zrobiłem to za Ciebie, abyś miał na przyszłość jakiś punkt odniesienia. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  18:51, 3 sty 2018 (CET)

Szablony N i L

Hej. Szablon {{L| służy do tworzenia linkowań do stron legendarnych, więc stosujemy go tylko w stronach legendarnych. Natomiast kiedy linkujemy do jakiegoś artykułu, którego nazwa jest pochylona, a występuje po niej nawias, który z kolei pochylony nie jest, to stosujemy szablon {{N|, ponieważ automatycznie pochyla tylko część linku oraz samoczynnie generuje nawias. Przy okazji zanim następnym razem stworzysz jakiś artykuł, upewnij się proszę że nie ma go już na Ossusie, bo na te chwilę mamy dwa artykuły o kościach Hana. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  16:18, 4 sty 2018 (CET)

Grafiki

Elo. Tutaj masz, co musiałem poprawić w przesłanej przez Ciebie grafice :P Ale nie jest źle. Ogółem wszystkie kategorie grafik masz tu. I pamiętaj też o kategorii danego filmu. A w źródle film zapisuj kursywą. Pozdr. Mustafar29 (dyskusja) 17:10, 5 sty 2018 (CET)

A! I fajnie, że ogarnąłeś przypisy :P Ale nie musisz za każdym razem dawać name'a. Wystarczy, jak zrobisz to za pierwszym razem. Więc za pierwszym razem przypis niech wygląda <ref name="TLJ">''[[Ostatni Jedi]]''</ref>, a potem <ref name="TLJ" /> Mustafar29 (dyskusja) 17:24, 5 sty 2018 (CET)

== Hej. Nie ma co tu mówić o cierpliwości. Cierpliwość może skończyć się tylko kiedy użytkownik popełnia ciągle te same błędy i wyraźnie nie próbuje dostosować się do uwag administracji, która tłumaczy jak ich unikać i co poprawiać. W Twoim przypadku nie mamy żadnego limitu, bo wyraźnie masz zapał do pisania i chęć do poprawiania jakości swoich wpisów, więc nie musisz przejmować się tym że cierpliwość wobec Ciebie się skończy. Zależy nam na tym, aby każdy czuł się tu swobodnie. W kwestii kości Solo rozumiem twoją sytuację, ponieważ artykuł siedział pod dopiskiem "szczęśliwe", tak jak podano to w przewodniku do TFA, przez co mogłeś mieć z tym problem. Dodatkowo nie było do niego linku na Wookieepedii, ponieważ kiedy nasza wersja była pisana, inne wikie nie miały jeszcze napisanego o tym artykułu. Sam rok temu utworzyłem artykuł, który dublował inny, utworzony pod zmodyfikowaną nazwą z komiksu, przez co także był problem aby go znaleźć. Mimo ogólnych zasad które są na niekorzyść Twojego artykułu, przemyślałem to i myślę, że korzystniej będzie dla nas, kiedy zachowamy Twoją stronę, ponieważ moja tworzona była na podstawie mniejszej liczby źródeł i na te chwilę zawiera szczątkowe info. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  12:26, 6 sty 2018 (CET)

Dopisy w nawiasach

Czoem. Wszelkiego rodzaju dopiski w nazwiaasach w wyświetlanych tytułach dotyczą jedynie haseł, które w swojej nazwie faktycznie mają jakieś dopiski. Np. w przypadku takiego "Last Shot" nie powinno być żadnego dodatkowego dopisku (powieść). Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  10:53, 17 lut 2018 (CET)

Nie widzę powodu dla którego takie hasło zbiorcze nie miałoby powstać, skoro mamy je dla każdego filmu.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:15, 17 lut 2018 (CET)

Strona archiwisty

Cześć. Szybka uwaga, staraj się rzadziej edytować stronę archiwisty Swoją i robić to raczej w większych rzutach, nie po każdym dodanym przez siebie haśla. Tylko w ciągu ostatnich 24h edytowałeś ją 5 razy. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:14, 10 kwi 2018 (CEST)

Polskie znaki w nazwach plików

Witaj! Przy przesyłaniu plików na serwery Ossusa staraj się, aby nie zawierały one w nazwie polskich znaków. Pozdrawiam, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  14:23, 27 kwi 2018 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!