Zapraszamy do udziału w konkursie


Drednot typu Kandosii

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Drednot Kandosii.jpg
Drednod typu Kandosii
Podstawowe dane
Producent:
Specyfikacja techniczna
Długość: 1360 metrów
Uzbrojenie:
  • 5 podwójnych baterii średnich turbolaserów
  • 2 lekkie działa laserowe
  • 2 wyrzutnie superciężkich rakiet wstrzasowych
  • 2 emitery promienia ściągającego
Różne
Załoga: 10 000 osób
Pasażerowie: 30 000 żołnierzy
Ładowność: 45 000 ton
Cena:
  • 200 000 000 cr (nowy)
  • 120 000 000 cr (używany)
Przynależność:Drednod typu Kandosii był najcięższym z typów okrętów, jakich Mandalorianie używali podczas wojen mandaloriańskich.

Charakterystyka

Były to najgroźniejsze statki we flocie Mandalorian podczas wojen mandaloriańskich. Mierzące ponad kilometr okręty były doskonałym przykładem tego jak wyglądały jednostki Mandalorian - stanowiły one przekrój technologi całej galaktyki, używając systemów napędowych Corellia StarDrive, a pokrycia pokładów pochodzącego ze stoczni gwiezdnych Byblos.

Pojedynczy okręt tego typu dla większości przeciwników stanowił spore zagrożenie, sprzyjał temu także fakt, że mógł on używać nie tylko zwykłych rakiet wstrząsowych, ale także takich wyposażonych w głowice nuklearne.

Oprócz własnego uzbrojenia nie można zapominać o przewożonych przez niego ośmiu desantowcach Shadlaar, pozwalających wysłać znaczne siły na powierzchnię planety, w kosmos zaś wysłać może przewożone przez siebie 128 myśliwców Davaab. Statek oprócz tego często przewoził Bazyliszki, co dodatkowo wzmacniało jego potencjał bojowy.

Historia

Drednot Kandosii brał udział w ataku na Serocco gdzie był jednym z okrętów jakie wystrzeliły ku planecie swe pociski nuklearne. W identyczny sposób dowodzony przez Cassusa Fetta okręt wykorzystany został na Jebble.

Jedynym znanym z imienia Drednotem Kandosii, będący częścią sił użytych podczas ataku na Taris był Parjai. Okręt ten wraz z dwoma innymi został także przydzielony do kampanii, prowadzonej przez mandaloriańskich rycerzy Dorjandera Kace'a

Źródła