Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dopheld Mitaka

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mitaka.png
Dopheld Mitaka
Rasa: Człowiek[1]
Wzrost: 180 cm[2]
Kolor włosów: Czarne[1]
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Najwyższy Porządek[1]
Profesja: Porucznik
Dopheld Mitaka był mężczyzną, który w 34 ABY służył we flocie Najwyższego Porządku w stopniu porucznika. Swoją pracę wykonywał na pokładzie Finalizera.

Mitaka ukończył akademię z wysokim wynikiem i otrzymał zaszczytny przydział na gwiezdnym niszczycielu typu Resurgent pod wodzą generała Armitage'a Huxa i Kylo Rena. W 34 ABY był jedną z osób, które brały udział w akcji mającej na celu przejęcie astromecha BB-8. Droid ten miał w sobie mapę prowadzącą do miejsca pobytu Luke'a Skywalkera. Misja nie powiodła się, a następnym zadaniem młodego porucznika było przekazanie Kylo Renowi informacji o porażce. Przełożony, zdenerwowany niepowodzeniem swoich ludzi, wyjął swój miecz świetlny i zniszczył jeden z komputerów. Przerażony Mitaka wyjawił również, że droid uciekł wraz z pomocą dziewczyny. Podminowany Ren użył na poruczniku Mocy by przyciągnąć go do siebie, po czym zaczął go dusić pytając kim była ta dziewczyna.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Mitka po raz pierwszy ukazał się w Przebudzeniu Mocy, siódmym epizodzie Gwiezdnych wojen. Postać została odegrana przez brytyjskiego aktora Sebastiana Arnesto.

Przypisy

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!