Cyndra

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Cyndra była Chissanką i członkinią Antyrepublikańskiego Frontu Wyzwolenia. Była zakochana w innym członku organizacji, Kelad'denie, przez co czuła niechęć do Zannah, która uwiodła go, by mieć wpływ na działanie AFW.

Biografia

W 990 BBY Cyndra uczestniczyła w próbie porwania byłego Wielkiego Kanclerza Republiki, Tarsusa Valoruma, podczas jego wizyty na planecie Serenno. Kiedy on i jego ochroniarz Jedi, Johun Othone, opuścili pokład promu, którym wylądowali w siedzibie rodu Nalju, Chissanka zdetonowała ładunki wybuchowe umieszczone na lądowisku. Odcięła im w ten sposób drogę ucieczki. Kiedy jednak dowódca akcji, Kelad'den, zabił jednego z członków AFW za próbę ucieczki od Jedi, Cyndra uciekła razem z Paakiem. Ostatecznie akcja się nie powiodła, a za głowy jej uczestników została wyznaczona nagroda. Wściekła Chissanka postanowiła pojmać Zannah, ponieważ to ona namówiła Kelad'dena do przeprowadzenia porwania. Udało jej się ją schwytać na jednym z targowisk Carannii. Grożąc uczennicy Dartha Bane'a blasterem, razem z Paakiem zaprowadziła ją na spotkanie z Hettonem, przywódcą AFW.

Podczas spotkania Zannah użyła Mocy, by przerazić Chissankę iluzją. Ogarnięta śmiertelną grozą Cyndra zaczęła strzelać w wyimaginowane bestie, a kiedy jej szaleństwo sięgnęło zenitu, skuliła się na ziemi i wydrapała sobie oczy. Jej dalsze losy są nieznane.

Źródła