Baktoid Armor Workshop

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Logo Baktoid Armor Workshop.

Baktoid Armor Workshop to firma działająca pod koniec istnienia Republiki Galaktycznej, która zaopatrywała Federację Handlową głównie w pojazdy naziemne.

Historia

Krótko przed inwazją na Naboo, Federacja Handlowa powołała do istnienia firmę Baktoid Armor Workshop, której głównym celem była produkcja pojazdów naziemnych. Nabywcami tych maszyn miała być zarówno Federacja, jak i prywatni kupcy.

Cechą charakterystyczną produktów Baktoid stało się ciężkie opancerzenie i umieszczanie delikatnych i niezbędnych komponentów w tylnej części pojazdu. Pierwotnie maszyny te nie były uzbrojone i przeznaczono je w pełni na rynek cywilny. Były jednak wyposażone w liczne miejsca, gdzie możliwe było montowanie broni po zakupie. Było to celowe działanie mające na celu ukrycie tworzenia armii.

Federacja Handlowa przeznaczała wiele środków na Baktoid Armor Worshop i zamówiła w podległej firmie dużą ilość bojowych pojazdów naziemnych. Krążyła również plotka, że Federacja szykowała się do połączenia Baktoidu i Haor Chall Engineering, ale ci pierwsi odrzucili ofertę.

Po inwazji na Naboo, Federacja Handlowa usiłowała zdystansować się od Baktoid Armor Workshop, który był oskarżony o dostarczanie sprzętu bojowego. Niedługo później natomiast rozwiązała podległą spółkę i w sekrecie rozdysponowała pozostały sprzęt produkcyjny pomiędzy pozostałe placówki Federacji.

Produkty

Przypisy

Źródła