Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Arvan Carrick

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Arvan.JPG
Arvan Carrick
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Arvan Carrick był bankierem, mężem Reivy, ojcem Zayne'a i jego czterech sióstr.

Biografia

Pracował w banku należącym do Adascorp, Korporacji Czerka i Draay Trust. Niedługo przed masakrą padawanów na Taris został przeniesiony na planetę Telerath, gdyż wiedział o wszystkich działaniach rodziny Draay.

Arvan porwany przez Braci Moomo.

W roku 3963 BBY spotkał na bankowej planecie Chantique i Barona Hyro Margrypha. Byli oni zainteresowani przelaniem pieniędzy z konta Marna Hierogrypha, które zostało założone na złą osobę. Po dokonaniu wszystkich potrzebnych formalności rozpoczął przelewanie pieniędzy. Później wraz ze swymi klientami udał się na spacer po parku. Tam zostali zaatakowani przez braci Moomo. Łowcy nagród otrzymali od mistrzyni Jedi Raany Tey zadanie obserwowania bankiera. Jednak bracia poszli o krok dalej i porwali Arvana. Zabrali go na swój statek Moomo Williwaw i tam uwięzili. Gdy Zayne dowiedział się, że jego ojciec został porwany postanowił za wszelką cenę go uwolnić. Padawan śledząc jednego z braci Doba znalazł statek, w którym był przetrzymywany jego ojciec i uwolnił go. Następnie dzięki powstałemu zamieszaniu udało się mu unieszkodliwić braci i uciec ze statku. Arvan wraz z synem i jego towarzyszami udał się na Last Resort, gdzie dokonał ostatnich formalności związanych z transferem pieniędzy. Wysłał także na prośbę syna pieniądze na konto pewnej osoby na Taris.

Tydzień później wraz z żoną i córkami wprowadził się do Enklawy Jedi na Dantooine. Tam zamieszkał za przyzwoleniem mistrza Vandara Tokare'a, który był jedną z nielicznych osób, które wierzyły w niewinność Zayne'a.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!