Niech Moc będzie z Wami!Tahv

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tahv.jpg
Tahv
Data zniszczenia:
Lokalizacja: Kesh
Funkcja: Stolica
Ważne miejsca:
Wykonawca: Keshiri
Przynależność:


Tahv, nazywane również Szklanym Miastem, było stolicą Kesh i najważniejszym miastem Zaginionego Plemienia Sithów. Znajdowały się tam siedziby najważniejszych członków Plemienia oraz Kręgu Lordów.

Historia

Początkowo Tahv było stolicą Keshirich, zamieszkujących kontynent Keshtah oraz siedzibą Neshtowari, jeźdźców uvaków i kasty wojowników oraz kapłanów. Znajdował się tam również dom Adari Vaal, której teorie o pochodzeniu planety były sprzeczne z naukami Nashtovari, i które sprowadziły na nią ich gniew. Gdy w czasie procesu musiała uciekać w Góry Takara, natrafiła tam na rozbitków z Omenu, których sprowadziła do miasta. Początkowo Sithowie zajęli domy Neshtovari, lecz z czasie przenieśli się do posiadłości wybudowanej wokół wraku. Dopiero w roku 4975 BBY na stałe zamieszkali w mieście.

W okresie Ery Zepsucia miasto prawie opustoszało i zaczęło popadać w ruinę. Około roku 3600 BBY przestało pełnić funkcję stolicy, gdy zostało opuszczone przez Krąg Lordów. Jedynie Opiekunowie pod dowództwem Varnera Hiltsa dbali o utrzymanie najważniejszych budynków. Gdy w roku 3000 BBY Hilts został wybrany Wielkim Lordem, zarządził odbudowę miasta. Miasto zostało ponownie zniszczone w czasie walki z Remulusem Dreypą w roku 2974 BBY.

W roku 44 ABY Tahv zostało prawie całkowicie zniszczone, a znaczna część mieszkańców zginęła w wyniku ataku Abeloth na Wielkiego Lorda Darisha Vola. Po tym wydarzeniu miasto zostało opuszczone.

Charakterystyka

Tahv znane było z wielu elementów wykonanych ze szkła i kamienia, a architektura miasta cechowała się większym naciskiem na wygląd niż użyteczność czy wytrzymałość. Woda doprowadzana była za pomocą sieci akweduktów. Oprócz budynków rządowych, takich jak Sala Rady Kręgu, w mieście znajdowała się arena Korsinata oraz zoo.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!