Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Memit Nadill

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Memitnadill.JPG
Memit Nadill
Miejsce pochodzenia Koros Major
Wzrost 180 cm
Kolor oczu Czerwone
Przynależność
Memit Nadill to rycerz Jedi, należący do nieznanej rasy, żyjący około 5000 BBY. Był jednym z bohaterów wielkiej wojny nadprzestrzennej, gdyż wsławił się obroną Coruscant.

Biografia

Przed wojną był osobistym doradcą cesarzowej Tety. Razem z Odan-Urrem brał udział w wojnach unifikacyjnych, podczas których oswobodzili planetę Kirrek z rąk rebeliantów. Gdy Odan-Urr miał wizję dotyczącą Imperium Sithów, Memit uwierzył mu i razem z cesarzową udał się na Coruscant, by przekonać senatorów o konieczności mobilizacji wojska. Niestety, prośba nie została wysłuchana. Gdy
Memit Nadill
Jori Daragon wróciła z przestrzeni Sithów, udał się do stolicy Republiki po raz drugi, by powiedzieć o realnym zagrożeniu mistrzom Jedi. Tym razem został wysłuchany, ale przybył zbyt późno, gdyż chwilę po jego wylądowaniu nad planetą pojawiły się okręty Sithów. Walczył ramię w ramię z innymi Jedi, jak: Anavusem Svagiem, Sonam-Ha'arem, czy Tuknatanem. Gdy Gav Daragon uszkodził statek Nagi Sadowa, jednostki będące wytworem magii Sithów znikły, co pomogło Nadillowi i innym Jedi pokonać wroga. Jego dalsze losy nie są znane, ale najprawdopodobniej do końca życia był doradcą Cesarzowej Tety.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!