Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kenix Kil (komiks)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kenixkilhunter.jpg
Kenix Kil
Scenariusz Randy Stradley
Rysunki Javier Saltares
Kolory Digital Broome
Tusz Chistopher Ivy
Tytuł oryginalny The Bounty Hunters: Kenix Kil
Wydanie polskie Egmont Polska
16 marca 2012
(w Star Wars Komiks 3/2012)
Wydanie USA Dark Horse Comics
13 października 1999
Okładka Doug Wheatley i Dave McCaig
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena
Czas akcji 11 ABY


Kenix Kil (w oryginale The Bounty Hunters: Kenix Kil) to komiks należący do serii The Bounty Hunters. Opowiada on o losach Kira Kanosa, który pod pseudonimem Kenix Kil został łowcą nagród. Komiks ukazał się w USA 13 października 1999 roku. W Polsce został wydany 16 marca 2012 roku nakłądem wydawnictwa Egmont Polska w czterdziestym trzecim numerze miesięcznika Star Wars Komiks.

Streszczenie

Kir Kanos przybył na planetę Baramorra. Oddał swój statek Skipray na przegląd i wyruszył na przechadzkę po mieście. Wszyscy ludzie się go bali i uciekali przed nim. Stara kobieta wyjaśniła mu sytuację jaka panuje na planecie: mimo, że rządzi nią Imperium jest tu wielu łowców nagród, którzy robią tu co chcą. Kir udał się więc do kantyny, gdzie zamówił u swego tajnego współpracownika kilka przedmiotów. Później poszedł do sklepu, gdzie kupił strój. Przybrał też imię Kenix Kil. W kantynie został zaczepiony przez innego łowcę Janhara-Koodę, który chwilę później zginął z jego ręki. Scenę zobaczył Banjeer i zaproponował pracę Kenixowi. Kil przeszedł bez problemu przez próbę i powiedział, że szuka na planecie Kira Kanosa. Benjeer wyznaczył kilku łowców, którzy mieli iść z nim i pomóc mu. Po całym dniu wędrówki dotarli na pustkowie, gdzie Kenix wyjawił swą prawdziwą tożsamość i zabił resztę jego towarzyszy. Później wrócił do Banjeera w stroju Imperialnego Gwardzisty i zabił zdrajcę. Później spotkał się ze swym przyjacielem, który dał mu zamówione przedmioty. Wśród nich był droid astromechaniczny R2, który dał chłopakowi naprawiającemu jego statek. W nocy opuścił planetę odlatując X-wingiem chłopaka. Rano mechanik zobaczył swój nowy statek.

Bohaterowie

Ciekawostki

  • Komiks został przetłumaczony na język polski przez stowarzyszenie fanów zwane New Polish Comics Group. Nie jest to jednak oficjalne tłumaczenie.


The Bounty Hunters
[Pokaż/Ukryj]





Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!