Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Łajdackie potyczki

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Scoundrelswages.jpg
Łajdackie potyczki
Scenariusz Mark Schultz
Rysunki Mel Rubi, Andrew Pepoy
Kolory Dan Jackson
Tytuł oryginalny The Bounty Hunters: Scoundrel's Wages
Wydanie polskie Egmont
10 sierpnia 2000
(w Gwiezdne wojny Komiks 6/2000)
Wydanie USA Dark Horse Comics
8 września 1999
Okładka Marc Gabbana
Liczba zeszytów 1
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 22
Cena 5,90 PLN (w Gwiezdne wojny Komiks)
Czas akcji 3,5 ABY


Łajdackie potyczki (The Bounty Hunters: Scoundrel's Wages) to 22-stronowy komiks będący drugim numerem serii The Bounty Hunters. W Polsce został wydany 10 sierpnia 2000 roku w Gwiezdne wojny Komiks 6/2000.

Streszczenie

Na trzecim księżycu Blimph Hutt Quaffug skazuje Landa Calrissiana. Oskarżenie to oszustwa hazardowe, a karą ma być bieg Duff-jikab, czyli bandyckie polowanie. Lando protestuje, tłumacząc, że przybywa z misją dyplomatyczną Sojuszu Rebeliantów. Hutt stwierdza, że rebelianci przyślą kolejnego dyplomatę i po krótkiej próbie przekonania go przez Landa, że nie jest oszustem, Quaffug tłumaczy zasady polowania. Calrissian zostaje uwolniony i ma trochę czasu na ucieczkę zanim ruszą łowcy nagród. Hutt wysyła sondę szpiegowską, żeby nic nie przegapić, a łowcom każe złapać Landa zanim dotrze na terytorium Jokhalli. Lando uciekając przekracza rzekę lawy i przypomina sobie jak został pojmany przez łowców, gdy wysiadł z Sokoła Millenium. Rozwścieczony Lando ciska kamieniem w sondę szpiegowską ale ta robi unik. Wtem ktoś do niego strzela - to Bossk i 4-LOM. Uciekinier zawraca lecz z drugiej strony już nadciągają Dengar i Guchluk. Nagle ziemia zaczyna drżeć - wybucha pobliski wulkan. Rzeka lawy powiększa się i odcina polujących od ofiary. Calrissian płynie na fragmencie skały, aż w pewnym momencie przeskakuje na bardzo wąski, kamienny mostek. Kiedy dociera na jego koniec nagle ktoś niszczy sondę Quaffuga. Okazuje się, że dawny baron Miasta w Chmurach wkroczył na teren Jokhalli. Lando nie potrafi porozumieć się w ich języku i zostaje pojmany. Tymczasem do mostku docierają łowcy głów. Przez komunikator przekazują Huttowi, że ofiara weszła na teren Jokhalli, i że oni nie pójdą dalej. Quaffug proponuje premię, więc łowcy ruszają dalej. W miasteczku Jokhalli Lando słyszy znany sobie język - baragwiański dialekt handlowy. Parę kroków dalej widzi graczy grających w Divota, więc po baragwiańsku mówi Utropowi, przywódcy oddziału, który go pojmał, że chętnie zagra z nimi. Utrop zgadza się, a Jokhalle wyśmiewają Landa twierdząc, że są najlepszymi graczami Divota. Zasiadają do gry i Calrissian wygrywa

W obozie Quaffuga, gęstniej mgła. Hutt niecierpliwi się ale po chwili z mgły wychodzi Lando prowadzący przed sobą wszystkich czterech łowców głów. Zwycięzca mówi Quaffugowi, że teraz musi go wypuścić, ale Hutt wzywa swoje straże. W tym momencie z mgły wyłania się kilkunastu Jokhalli. Okazuje się, że rebeliancki dyplomata wygrał w Divota swoją wolność. W chwili kiedy Calrissian ma przekazać Hutta w ręce Jokhali, zmienia zdanie i wyzywa Utropa na losową grę, w której stawką mają być życia Landa i Quaffuga, oraz Millennium Falcon. Utrop zgadza się i wybiera grę - walkę. obaj zawodnicy rzucają się do walki, w końcu Utrop powala Calrissiana ale ten wyciąga pistolet z rękawa i uderza jego kolbą w czoło Jokhali, tym samym wygrywając rozgrywkę. Jedynym czego Lando żąda od Hutta jest rekomendacja do Gildii Strażników Huttów, po czym odchodzi w kierunku Sokoła Millenium, myśląc o tym, że Han Solo nigdy mu się nie wypłaci.

Bohaterowie


The Bounty Hunters
[Pokaż/Ukryj]
Aurra Sing - Łajdackie potyczki - Kenix Kil
Wydanie zbiorcze

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!