Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Eison Gynt

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Eison Gynt.jpg
Eison Gynt
Data i miejsce śmierci: Około 3756 BBY
Rasa: Nautolanin
Kolor oczu: Czarne
Przynależność:
Eison Gynt był nautolańskim padawanem Jedi, żyjącym około sto lat przed wielką wojną galaktyczną. Był bardzo zdolny i szybko stał się uczniem mistrza Barela Ovaira. Wraz ze swoim mentorem przemierzał galaktykę, studiując różne aspekty Mocy. Kiedy przebywał na Yavinie 4 został opętany przez ducha Nagi Sadowa. Kontrolowany przez Mrocznego Lorda Sithów, spędził na księżycu kilka lat, planując zemstę na Ovairze. Po powrocie na Coruscant zaatakował mistrza na ulicach planety-miasta, jednak zginął z ręki mentora.

Biografia

Początki na ścieżkach Mocy

Walka w grobowcu Nagi Sadowa.

Eison reprezentował czwarte pokolenie swej rodziny w Zakonie Jedi. Był bardzo obiecującym uczniem i jego talent szybko został dostrzeżony przez Barela Ovaira, który wziął go na swego ucznia. Wraz z mistrzem podróżował po całej galaktyce w poszukiwaniu zapomnianych aspektów i artefaktów Mocy. W rzeczywistości Barel, który był szpiegiem Imperium, pozbywał się duchów starożytnych Sithów stanowiących zagrożenie dla Imperatora.

Misja na Yavin 4

Pojedynek na Coruscant.

W zaawansowanym stopniu poszukiwań zdecydowali się na podróż na Yavin 4. Ich celem był grób Nagi Sadowa. Tuż po przybyciu w okolice świątyni zostali zaatakowani przez Massassów, którzy służyli w armii Sithów podczas wielkiej wojny nadprzestrzennej. Przez blisko 1300 lat nauczyli się używać ciemnej strony Mocy. Wojownicy Sadowa pokonali dwóch Jedi zmuszając ich do wejścia wgłąb budowli, aż dotarli do sarkofagu Sitha. Po kilku tygodniach od tego wydarzenia mistrz Gynta powrócił na Coruscant. Przedstawił Senatowi swoją wersję zdarzeń, według której Eison miał zginąć, wierząc, że prawda nie wyjdzie na jaw. Tymczasem na Yavinie Nautolanin został opętany przez ducha starożytnego Sitha. Pod jego wpływem kilka lat po zakończeniu misji Barela Gynt postanowił się zemścić.

Powrót i pojedynek

Martwy Gynt.

Gynt przywdział na księżycu szaty Massassów i powrócił na Coruscant. Po przylocie odnalazł dawnego mistrza i zaatakował go na oczach mieszkańców planety. Duch Nagi jeszcze bardziej wzmocnił i tak już silnego padawana, toteż stał się on wyjątkowo wymagającym przeciwnikiem dla Barela. Jednakże tego dnia to Ovair okazał się silniejszy, a padawan został zabity. Tym samym infiltrator Sithów pozbył się ducha Nagi Sadowa, który mógłby być poważnym zagrożeniem dla Imperatora podczas wojny.

Galeria

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!