Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Han Solo/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Wertum na jakiej podstawie dałeś tutaj szablon POV? Louie1449 13:51, 20 mar 2008 (CET)

"Osobowość Hana najlepiej oddawało jego nazwisko. Był silnym indywidualistą, urodzonym przywódcą, człowiekiem twardym i często starającym się ukryć swe prawdziwe uczucia. W głębi duszy był trochę idealistą, którego przeżycia jednak rozwiały wątpliwości. Dlatego najpierw stał się człowiekiem, którego obchodziła tylko dobra zabawa i pieniądze. Dopiero, gdy przyłączył się do Rebelii i spotkał Księżniczkę Leię i Luke'a Skywalkera, odkrył w sobie na powrót skłonność do idealizmu i poświęcenia."

jak dla mnie, chyba zasłużenie. --signjedi.png Shedao Dyskusja  13:55, 20 mar 2008 (CET)

Choćby przykład wyżej - jak przeczytasz całość to z obiektywizmu tu raczaj niewiele - Archiwista:Wertum 10:46 21 mar 2008 (CET)

Nie przesadzajmy - charakterystyka postaci to nie jest POV. IMO jedyne, do czego można się przyczepić w powyższym fragmentcie, to "urodzony przywódca". Na podstawie chociażby trylogii autorstwa pani Crispin można sporządzić niemal identyczną charakterystykę. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  10:48, 26 mar 2008 (CET)
Czy można już zdjąć ów szablon POV, czy ktoś ma obiekcje? --signstraznik.png Yako Dyskusja  12:30, 5 paź 2008 (CEST)

Han Solo w Empire at War

W kampanii gry Empire at War Solo już wtedy współpracował z Republiką (na początku uwalniał Chewbacce z Kashyyyk, potem cośtam robił za kasę, następnie złapało go Imperium i rebelia pomogła mu zbiec i w zamian zdobył informacje o Gwieździe Śmierci z jakiejś tam planety). Teraz dokładnie tego wszystkiego nie pamiętam, ale warto byłby o tym napisać, tylko a) nie wiem kiedy to było: po ataku na Ilezję czy przed? b) z tego co pamiętam, w EaW nie było powiedziane czemu Solo szukał wtedy Chewbacce na Kashyyku, i czemu on tam był Ma ktoś więcej info o tym?--Asvarox 23:50, 28 cze 2009 (CEST)

A czy EaW jest Kanoniczne?--signstraznik.png Yako Dyskusja  00:22, 29 cze 2009 (CEST)

Ono jest półkanoniczne. Jeśli chodzi o sprawę z Solo - to jestem prawie pewien, że to jest niekanoniczne... Acz trzeba zrobić dokładniejszy research. Tak czy siak warto umieścić te informacje - tylko pytanie czy w oficjalnej biografii, czy w sekcji "Niekanoniczne informacje" lub coś w tym guście. signstraznik.png Sky Dyskusja  01:29, 29 cze 2009 (CEST)

Kategoria zalążka

Artykuł ten zrobił się już dość obszerny, więc można by było chyba usunąć szablon zalążka. --LukeFirewalker 08:31, 15 lut 2010 (CET)

Artykuł może i jest dość obszerny, ale obejmuje i tak tylko 1/4 tego co powinien. Nie ma nic po Endorze, czyli kilkudziesięciu książek. Ogólnie - tragedia...Pawoss 10:55, 15 lut 2010 (CET)

Projekt: Han Solo

Jakby nie było to biorąc pod uwagę swego rodzaju kultowość tej postacii obecny stan artykułu to jedna z większych wpadek encyklopedii. Poczyniłem pierwsze kroki które już widać. Jednak obecnie tworzę kilka dużych projektów, które wypadałoby wcześniej skończyć. Dlatego mój wkład będzie dość stopniowy. Zarezerwowałem bo jako pierwszy od dawna tknąłem na poważnie ten artykuł. Proszę innych chętnych w sprawie rozdziału "stref wpływów". Chwilowo na dyskusji strony i tdd. bo GG chwilowo niedostępny. Inwidualnie ciężko tworzyć takie artykuły. Jednak na spółę w parę-parenaście osób dokonywano tu już naprawdę świetnych artykułów. Więc do dzieła - zamieniać jedną z bardziej wstydliwych stron tutaj w jedną z najbardziej obszernych i na poziomie:D! Piett 14:25, 14 maj 2011 (CEST)

Jak najbardziej mogę pomóc. Jeśli chodzi o źródła, to dysponuję dwiema trylogiami (bez Utraconej fortuny), Gwiazdą Śmierci (jeszcze nie czytałem, ale mogę się do tego zabrać od zaraz, leży na półce), Empire at War, Cieniami Mindora, Wektorem pierwszym, Invasion: Refugees i Mrocznym przypływem I. Mroczny przypływ II: Inwazja i Agenci chaosu I: Próba bohatera też mam pod ręką, z tym że musiałbym je przeczytać razem z tą Gwiazdą. Długo by to nie zajęło, ale jeśli chcemy mieć to hasło dopracowane jak najszybciej, to mógłby to przejąć ktoś inny ze źródłami.
Te źródła mam, i właściwie mogę pisać z nich wszystkich. Jak chcesz któreś z nich zachować dla siebie, to oczywiście nie mam zastrzeżeń ;) signjedi.png Kasa Dyskusja  23:36, 14 maj 2011 (CEST)
W pełni pochwalam opisanie książek z NEJ z wkładu zaproponowanego przez ciebie. W GŚ nie ma Hana Solo jako bohatera opisanego. Mindora jeszcze nie czytałem ale warto sprawdzić, Empire at War - oczywiście tylko trzeba uwazać bo podobno część z gry współpracy z Rebelią kłuci się z kanonem. Trylogię Crispin pewnie wezmę ja, weź może to co możesz ze "starej" Trylogii Hana Solo. Jeśli się decydujesz - proszę o dopisanie się do listy, więcej jak odzyskam zdolność kontaktów z GG.Piett 09:00, 15 maj 2011 (CEST)
No to tak: dzisiaj jeszcze zamierzam opisać komiks Duch. Poza tym na dniach zamierzam stworzyć hasło Pogrzeb Mary Jade to przy okazji opisze ten fragment tutaj. Może nawet dzisiaj to zrobię. A poza tym obecnie czytam X-Wingi, więc mogę też coś opisać. Z tym że idzie mi to wybitnie wolno, bo poza tym mam jeszcze mnóstwo innych książek do przeczytania, no i jestem dopiero na drugim tomie. A Han się pojawia bodajże dopiero od piątego. Tak więc jeżeli nikt do tego czasu nie opiszę, to to zrobię, ale jeśli by ktoś chciał, to proszę się nie krępować. Jeszcze pomyślę co mogę opisać, ale ogólnie fajny pomysł, bo hasło faktycznie tragiczne. signstraznik.png Louie1449 Dyskusja  07:18, 15 maj 2011 (CEST)
Pochwalam tą aktualną część, jak z czasem coś jeszcze weźmiesz to tym lepiej. Prawdopodobnie wezmę "Ślub Leii" więc połączy się w sam raz z "Dowódcą Solo". Jeśli się decydujesz - proszę o dopisanie się do listy, więcej jak odzyskam zdolność kontaktów z GG. Piett 09:00, 15 maj 2011 (CEST)
Skoro bierzesz "Ślub księżniczki Leii" to ja mogę opisać wydarzenia ze Zjawy z Tatooine. --Skywalker96 11:23, 15 maj 2011 (CEST)
Świetnie. Niedługo zrobię listę podsmumowującą co kto robi i td. Piett 14:48, 15 maj 2011 (CEST)
Pozwoliłem sobie dodać Utraconą fortunę. Jak zapewne widać, nie mam zbyt wysokiego tempa pracy, więc jeśli istnieje jakieś parcie na to, aby napisać arta jak najszybciej, mogę komuś odstąpić jakieś źródła z okresu NEJ (choć prędzej czy później je przerobię); Zemstę i Fortunę jednakże zamierzam zrobić na pierwszym miejscu. signjedi.png Kasa Dyskusja  23:52, 18 cze 2011 (CEST)

Lista projektu "Han Solo"

Stronę będzie można usuwać w miarę wykonywania haseł. 1. Z góry ustąpie komuś opisanie wydarzeń z lat 30 ABY - 42 ABY, być może też NEJ. 2. Zanim zaczniemy łączyć hasła w jedną całość, chciałbym stworzyć najpierw kręgosłup hasła, wtedy zaczniejmy łączyć je w całość. Dloatego proszę o chwilowe nie wstawianie nowych sekcji do czasu ukończenia jako takiego szkieletu biografii. To tutaj będzie uaktualniana lista tego co robią inni i także ja jak już zdecyduję co najpierw wybrać z większych rzeczy. Piett 09:00, 15 maj 2011 (CEST)

W takim razie opracuję Hana na Krańcu Gwiazd, Zemstę Hana, Empire at War, Cienie Mindora, Invasion: Refugees i cztery pierwsze tomy NEJki, o ile nie chcesz zachować ich dla siebie ;) signjedi.png Kasa Dyskusja  19:12, 15 maj 2011 (CEST)
Jeśli mi się uda to może zrobię jeszcze Pakt na Bakurze, więc może dopisze się do listy.--Skywalker96 10:57, 17 sie 2011 (CEST)

Podejście 2 - 2013

Powiedzmy sobie szczerze - poprawa biografii Solo z poprzedniego podejścia była bardzo dużym postępem. Ale nadal miejscami jest... jak jest:). Stąd propozycja ponowne wspólnego podejścia w serii "postanowień" na najbliższy rok. Ja to co wcześniej deklarowałem postaram się dokończyć, później rozważę co dodać. Nie ma pośpiechu - warto przemyśleć co kto mógłby dodać:) Piett 20:13, 24 paź 2012 (CEST)

Aktualna lista:


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!