Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Druga misja na Rodii

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Children of the Force.jpg
Druga misja na Rodii
Konflikt: Wojny klonów
Data: 21 BBY
Miejsce: Rodia
Przyczyny:
  • Kradzież listy dzieci wrażliwych na Moc
  • Zlecenie porwania czwórki dzieci Cadowi Bane'owi
Skutki:
Uczestnicy:
Druga misja na Rodii odbyła się podczas wojen klonów, krótko po bitwie o Devaron. Obi-Wan Kenobi, wysłany na Rodię, miał zapobiec porwaniu wrażliwego na Moc dziecka. Misja zakończyła się niepowodzeniem Jedi.

Przyczyny

"Potrzebuję materiału do testu. Wybierz czwórkę dzieci i dostarcz na Mustafar. Chcę się nimi zaopiekować."
Darth Sidious do Cada Bane'a.

Po kradzieży holokronu i zdobyciu listy dzieci wrażliwych na Moc na zlecenie Dartha Sidiousa, Cad Bane otrzymał polecenie porwania czwórki z nich i dostarczenia ich do laboratorium na Mustafarze. Tymczasem w świątyni Jedi przedstawiciele Rady pogrążyli się w medytacji, aby wykryć, które dzieci zostaną porwane. Jednym z nich był Wee Dunn, mieszkający na Rodii. Na ratunek małemu Rodianinowi wyruszył Obi-Wan Kenobi.

Przebieg

"Znakomicie posługuje się Mocą. Będzie z niego doskonały Jedi."
— Cad Bane, przebrany za Jedi, do Mahtee Dunn.
Cad Bane przebrany za Jedi.

Aby łatwiej porwać dziecko, Bane przebrał się za rycerza Jedi. Po dotarciu na Rodię odnalazł dom Wee Dunna i, podając się za wysłannika Zakonu, poprosił o przekazanie malca. Ponieważ matka dziecka bała się go oddać tak szybko, Duros zahipnotyzował ją, twierdząc, iż jego urządzenie ją zrelaksuje. Po chwili do domu przybył Obi-Wan Kenobi. Niepanująca nad swoimi myślami Mahtee powiedziała mistrzowi Jedi, że jej syna tu nie ma. Obi-Wan usłyszał jednak płacz małego Rodianina. Użył Mocy, by otworzyć drzwi. Matka dziecka wycelowała do niego z blastera. Kenobi wpłynął na nią, niwelując działanie hipnozy. Po chwili zauważył malca, trzymanego przez łowcę nagród, który za pomocą butów repulsorowych wzniósł się w kierunku platformy do lądowania. Jedi wystrzelił linkę dynamiczna i ruszył w pościg. Kiedy dotarł na lądowisko, myśliwiec Bane'a już startował. Kenobi nie wykonał swojego zadania. Wee Dunn został przewieziony przez Bane'a do laboratorium na Mustafarze. Następnym celem łowcy nagród było gungańskie dziecko na Naboo.

Zobacz też

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!