Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Laboratorium Dartha Sidiousa na Mustafarze

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Childrenoftheforce3.jpg
Laboratorium Dartha Sidiousa na Mustafarze
Data zniszczenia: 21 BBY
Lokalizacja: Mustafar
Przynależność: Sithowie


Laboratorium Dartha Sidiousa na Mustafarze służyło Sithowi za miejsce niebezpiecznych eksperymentów. Krótko po bitwie o Devaron w placówce przetrzymywano porwane dzieci wrażliwe na Moc.

Historia

"Obawiam się, że to koniec tej instalacji. Musimy zaraz zniszczyć wszystkie dowody. Wyłączcie wspomaganie grawitacji i niech budynek utonie w lawie."
Darth Sidious, reagujący na wiadomość o zbliżających się Jedi.

Po zdobyciu listy dzieci wrażliwych na Moc, Cad Bane porwał dwójkę z nich i przewiózł do laboratorium. Kiedy Duros usiłował wykraść kolejne, został złapany przez Jedi. Dzięki przeszukaniu pamięci statku łowcy nagród, Anakin Skywalker odkrył, gdzie przetrzymywane są dzieci. Wraz ze swoją padawanką wyruszył na Mustafar. Ich statek został wykryty przez radary laboratorium. Znajdujące się tam droidy RO-Z67, na polecenie Dartha Sidiousa, wyłączyły wspomaganie grawitacji. Po chwili do pomieszczenia wpadli Skywalker i Ahsoka. Po krótkiej walce odzyskali dzieci i zniszczyli droidy. Następnie uciekli na Twilight i opuścili planetę. Laboratorium utonęło w rzece lawy, niszcząc wszelkie dowody działalności Sitha.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!