Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CT-8863

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: Tajne misje II: Klątwa piratów.
CT-8863 "Scalak"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
CT-8863, znany także jako "Scalak", to żołnierz-klon w stopniu szeregowego, służący w oddziale Breakout wchodzącym w skład armii walczącej dla Republiki w wojnach klonów.

Biografia

Badanie wraku Malevolence

W czasie trwania wojen klonów, CT-8863 wraz z kapitanem Lockiem i dwoma innymi klonami, poleciał do systemu Ryndellia, by zbadać wrak okrętu Malevolence. Ich zadaniem było odkrycie miejsca konstrukcji statku. Oddział dowiedział się, że okręt zbudowano na planecie Kynachi.

Misja na Kynachi

Oddział poinformował o swoim odkryciu Radę Jedi i Kanclerza. Rada wysłała Jedi Ring-Sola Ambase na Kynachi. Ambase wziął ze sobą trzy odziały klonów, wśród nich ten, do którego należał Scalak. W trakcie lotu, Scalak rozmawiał z generałem Ambase o Mocy. Dowiedział się, że generał na ich statku wyczuwa obecność swojego ucznia. Gdy wyszli z nadprzestrzeni tuż obok Kynachi, ich statek zaczęły gonić myśliwce typu tri. Ambase zarządził ucieczkę do kapsuł. Scalak zauważył, że inny klon, Kastet, biegnie wraz z chissańskim Jedi. Podejrzewał, że to właśnie Nuru Kunguruma, padawan Ring-Sol Ambase'a. Zobaczył też biegnącego kapitana Locka. Ktoś majstrował przy systemach zdalnego odpinania kapsuł i trzeba było odpalić je ręcznie. Scalak, Kunguruma, CT-5177 i Kastet wsiedli do jednej z nich. Ambase i reszta żołnierzy zajęli drugą kapsułę, a Lock wystrzelił kapsuły ręcznie. Kiedy kapsuła ze Scalakiem wylądowała na Kynachi, klony i Nuru musieli się ukryć przed myśliwcami typu tri. Ponieważ chcieli dotrzeć do najbliższego miasta, musieli się przebrać, żeby nikt ich nie rozpoznał. W mieście spotkali Lalo Gunn, która tkwiła na Kynachi od trzech lat. Dowiedzieli się od niej, że Separatyści podbili planetę w roku 32 BBY i że w przedsiębiorstwie KynachTech stoi wieża zagłuszająca wszystkie przekazy. Kunguruma zadecydował, że włamią się do przedsiębiorstwa i zniszczą konstrukcję. Wierzył też, że jest tam Ambase. Misja zakończyła się częściowym sukcesem, ponieważ nie znaleźli Ring-Sol Ambase'a.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!