Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Lock (kapitan klon)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Lock
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Data i miejsce śmierci: Pomiędzy 22 a 19 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Lock był żołnierzem-klonem, o stopniu kapitana.

Biografia

Wczesne lata

Lock, podobnie jak miliony klonów, został stworzony w 32 BBY na bazie DNA mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta na Kamino. Po przejściu szkolenia wojskowego, obejmującego dowodzenie oddziałami, dołączył do szeregów Wielkiej Armii Republiki jako kapitan.

Misja na Kynachii

W bliżej nieokreślonym czasie trwania wojen klonów, Lock w towarzystwie trzech innych klonów, CT-8863, CT-4012 i CT-5177, został wysłany do systemu Ryndellia, żeby zbadać wrak statku Malevolence. Celem misji było odkrycie na jakiej planecie został on zbudowany. Odział wykonał misję i dowiedział się, że Malevolence zbudowano na Kynachi.

Ring-Sol Ambase został wysłany na Kynachi, żeby potwierdzić informacje zdobyte na temat budowy Malevolence. Towarzyszył mu Lock i trzy odziały klonów. Kiedy wyszli z nadprzestrzeni i znaleźli się niedaleko celu podróży statek zaczęły gonić myśliwce typu tri. Ambase zażądził ucieczkę do kapsuł. Ktoś majstrował przy systemach zdalnego odpinania kapsuł i trzeba było odpalić je ręcznie. Lock został na statku i to zrobił. Później statek zniszczyły myśliwce typu tri.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!