Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Blood of the Empire 2: The Broken World

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
BotE 2 okladka.jpg
Blood of the Empire 2: The Broken World
Scenariusz Alexander Freed
Rysunki David Ross
Kolory Michael Atiyeh
Tusz Mark McKenna
Tytuł oryginalny Blood of the Empire 2: The Broken World
Wydanie USA
Okładka Benjamin Carré
Liczba zeszytów 2/3
Liczba stron 28
Cena darmowy / $2,99
Czas akcji 3678 BBY


Blood of the Empire 2: The Broken World (Krew Imperium 2: Zepsuty świat) to drugi akt komiksu online Blood of the Empire, wchodzącego w skład serii The Old Republic, związanego z grą sieciową o tym samym tytule. Kolejne, liczące siedem stron części komiksu, były umieszczane co dwa tygodnie na oficjalnej stronie gry. Komiks miał swoją premierę 18 czerwca 2010, natomiast jego wersja papierowa ukaże się nakładem wydawnictwa Dark Horse, 3 listopada 2010 jako The Old Republic 5: Blood of the Empire, Part 2.

Opis

Oryginalny

Teneb Kel has received his mission from the Dark Council: Find and slay the Emperor's traitorous apprentice, Exal Kressh. But can one young Sith defeat a master of the dark side? And what are Exal Kressh's true plans for the Emperor and the Empire? Jedi, slaves and Sith alike clash in act 2 of Blood of the Empire.

Tłumaczenie

Teneb Kel otrzymał od Mrocznej Rady misję: odnaleźć i zabić zdradziecką uczennicę Imperatora, Exal Kressh. Lecz czy jeden młody Sith może pokonać mistrzynię ciemnej strony? I jakie są prawdziwe zamiary Exal Kressh wobec Imperatora i Imperium? Jedi, niewolnicy i Sithowie ścierają się w drugim akcie Blood of the Empire.

Streszczenie

Niebieska Kolonia Lenico, stacja medyczna orbitująca nad planetą Lenico IV. Zgodnie z prośbą swego pana, Teneba Kela, Maggot udaje się do kantyny, by się rozerwać. Gdy abyssiński sługa Sitha przybywa do kantyny i oznajmia chęć gry, spotyka się z drwinami innych bywalców.

Tymczasem pewien padawan wysłany na stację, w celu odnalezienia Exal Kressh, kontaktuje się ze swoim przełożonym. Informuje go, że wpadł na ślad drugiego Sitha, Teneba, który wypytuje o Kressh. Dowódca pyta, czy dzięki niemu mogą odnaleźć Exal, lecz padawan wyjaśnia, że gdy Sith znajdzie ją pierwszy, ich plan się nie powiedzie. Przełożony rozkazuje mu dalej szukać kobiety, która zdradziła Imperatora i na której informacjach polegała połowa floty Republiki, by dowiedzieć się, czego naprawdę chce. Padawan kończy rozmowę i słyszy z pobliskiej kantyny krzyki jej bywalców, po tym jak Maggot zaatakował jednego z nich, mówiąc, że ma zamiar zagrać w karty.

W tym samym czasie Teneb, który wdarł się do kompleksu medycznego, rozmyśla o tym, jak ukrył swoje myśli przed Imperatorem, który patrzy jego oczyma. Gdy dochodzi do sali ze zbiornikami leczniczymi, nakazuje Kressh się ujawnić, wyzywając ją od zdrajców Imperium i własnej krwi. Nagle słyszy głos, pytający czy zabije ją za to tylko dlatego, że jest psem gończym Mrocznej Rady i czy myśli, że da jej radę. Nagle Exal ujawnia się i razi go błyskawicami Mocy pchając go na zbiorniki. Kel ciska w nią rozbite kawałki szkła ze zbiorników, które Exal z łatwością zatrzymuje, drwiąc, że Teneb jest jedynie przestraszonym akolitą łudzącym się, że po jej śmierci zostanie następnym uczniem Imperatora. Teneb zaczynał recytować kodeks Sithów, lecz kobieta tylko go wyśmiewa i wysyła w jego kierunku droidy, które uwalniają toksyczny gaz powodujący śpiączkę, a sama ucieka przez podłogę na niższy poziom.

Teneb rozprawia się z droidami i unikając toksyn, zeskakuje na dół w ślad za przeciwniczką. Razi błyskawicami generator energii, wywołując eksplozję. Exal atakuje go mieczem świetlnym, opierając się jego błyskawicom. Zarzuca Tenebowi, że nie jest Sithem, lecz zwykłym psem wykonującym sztuczki, jakim ona była, gdy uwierzyła Imperatorowi, że jest wyjątkowa. Gdy przerażony i bezbronny Kel upada, pyta Kressh, co takiego zrobił jej Imperator. Exal mówi mu, że ma dwie możliwości: może poznać jeden z największych sekretów Imperatora, to w jaki sposób dał jej swą potężną moc, a potem zginąć, lub uciec. Gdy Kel zrywa się do biegu Exla krzyczy za nim, by uciekał jak pies. Gdy błyskawica Mocy Kressh tworzy otwór w ścianie, Teneb wyskakuje, chwytając się przejeżdżającego pociągu. Wzywa Maggota do spotkania na statku, lecz ten ignoruje wezwanie, skupiając się na grze w karty. Nagle pomieszczenie, w który przebywa Abyssin zaczyna się walić.

Exal Kressh, chcąc powstrzymać Teneba Kela, za pomocą Mocy niszczy układy Kolonii. Stabilizatory orbitalne, źródła energii i inne systemy stopniowo tracą moc. Przepełniona gniewem Exal wspomina czasy, gdy Imperator wypełniał ją swoją siłą, a także szkolenie w klasztorze na Ambrii. Imperator po raz kolejny próbuje zawładnąć nad jej umysłem, lecz Exal go przezwycięża i ucieka. Podczas gdy ludność Kolonii się ewakuuje, Teneb próbuje dotrzeć do swego statku. Część doku jest zniszczona w wyniku działań Kressh, a Sith powstrzymuje się przed wypadnięciem w przestrzeń kosmiczną. W końcu, chwytając się szczątków, dociera do transportera klasy Fury. Ciężko rany wyjaśnia Maggotowi, że uczennica Imperatora, której szukał, uciekła i nakazuje Abyssinowi znaleźć schronienie. Exal Kressh z pokładu swego statku obserwuje, jak Niebieska Kolonia Lenico płonie w atmosferze planety i spada na jej powierzchnię. Imperator zaczyna domyślać się, że Lenico IV było narzędziem, by zmylić jego i jego posłańca. Kressh, podobnie jak Teneb Kel, odlatują w kierunku planety.

Statek Kela ląduje na powierzchni, lecz uszkodzenia nie pozwalają na dalszy lot. Sith zostawia martwiącemu się o pana Abyssinowi zapasy żywności i udaje się na północ, by wśród szczątków Kolonii znaleźć potrzebne części. Wymarła planeta jest pokryta grubymi warstwami pyłu, co utrudnia rannemu poruszanie się i oddychanie. Nagle, na pozornie wymarłej planecie, Sith zauważa istotę żywą. Olbrzymie, rogate zwierze pędzi wprost na niego, jednak Sith wykonuje wspierany Mocą skok, wbija ostrze miecza w czoło bestii i razi ją błyskawicami. Bliski śmierci, dociera w końcu w pobliże wilgotnych skał. Rozpala ognisko i korzysta z nauk mistrza, który odkrył, że w obliczu śmierci wizje stają się wyraźniejsze. Wizja pozwala mu chwilowo utrzymać się przy życiu. Początkowo widzi niewyraźne obrazy Kressh mordującej Ortolan, jednak po chwili obrazy stają się wyraźniejsze.

Tymczasem poszukujący Kressh padawan, który wraz z mistrzem również rozbił się na Lenico IV, napotyka statek Sithów i naprawiającego Maggota. Rozpoznając w Abyssinie wojownika, wyraża podziw i rozpoczyna rozmowę w dialekcie obcego. Abyssin opowiada, jak Kel zabrał go ze sobą po potyczce na Cholgannie, jako jedynego ocalałego i uczynił swym kompanem. Padawan wspomina o swym mistrzu, który wyczuł coś dziwnego na planecie i wyruszył na rekonesans, każąc uczniowi odszukać ocalałych. Padawan jest ciekaw, czemu Abyssin wciąż służy Sithowi. Obcy odpiera, że pan nie traktuje go jak niewolnika. Ironizując, padawan potwierdza te słowa, mówiąc, ze Maggot jest traktowany raczej jak zabawka.

Tymczasem w swej wizji, Teneb spotyka zakapturzonego Sitha, który prowadzi go dalej, do ubogiej wioski Ortolan. Tam Kel spotyka Kressh, która wyśmiewa jego wiarę w swoją wizję, mówiąc, że to nie powstrzyma go od wykrwawienia się na chłodzie i każe mu iść za sobą. Teneb dochodzi do wniosku, że skoro Kressh jest wytworem jego umysłu, jest pod jego kontrolą i nie zrobi mu krzywdy, lecz kobieta odpiera, że wizja ta opiera się na resztkach jego sił i strachu, a ona wcale mu nie podlega. Sith pyta o sunącego za nimi zakapturzonego mężczyznę, lecz Exal, która go nie zna, stwierdza, że to przewodnik po wizji. Exal opowiada, że ongiś wiernie służyła Imperatorowi, aż ten wysłał ją na Lenico IV, gdyż tamtejsi Ortolanie mieli coś, czego pożądał. Kobieta opowiada mu jak słuchała mitów i legend, o szamanach, którzy oszukali śmierć czy władcach, którzy przeżyli swych potomków, a także o dziesiątkach historii i holokronów, z którymi się zapoznała. W ten sposób drążył ją i wypełniał na nowo swą siłą. Exal zwierza się, że po wysłuchaniu historii, zabiła wszystkich mieszkańców.

Kressh wyjaśnia Sithowi, że Imperator używał jej, by zdobywać wiedzę, wykorzystując ją przeciwko niej i czyniąc z niej marionetkę. Teneb stwierdza, że jako władca, ma do tego prawo, lecz kobieta odpiera, ze Lenico jest szczególne i tu zrozumiała prawdziwe zamiary Imperatora. Idąc za wskazówkami jej, i tubylca, który ją oświecił, Teneb udaje się do jaskini, gdzie jego oczom ukazuje się obraz postaci, bez reszty oddanych i omamionych przez Imperatora. Kressh wyjaśniła, że Imperator chce stworzyć więcej "dzieci", a ona była pierwszym z nich, lecz chce go powstrzymać. Teneb nie rozumiał jej pobudek, gdyż wizja tego nie obejmowała, lecz kobieta odparła, że być może się nawróciła. Gdy Sith pyta, czy to jego przyszłość, ta ukazuje mu jego samego, jako nędznego psa i niewolnika Mrocznej Rady, walczącego o ochłapy. Nie mogąc się z tym pogodzić staje twarzą w twarz z podążającym za nimi Sithem, pytając go o imię i nakazując pomoc w ucieczce z wizji. Ten przedstawia się jako Darth Thanaton i stwierdza, że nie ma ucieczki. Kel nie chce się pogodzić ze swą przyszłością, więc Thanaton razi go błyskawicami, przepełniając bólem i kierując ku otchłani.

Bohaterowie (w kolejności alfabetycznej)

Ilustracja na okładce.

Galeria

Miejsca

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!