Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Uda-Khalid

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Khalid.jpg
Uda-Khalid
Data i miejsce śmierci: 47 BBY
Rasa: Nieznana (humanoid)
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Czerwone
Uda-Khalid był miejscowym watażką na nieznanej planecie w roku 47 BBY. Był znany z tego, że zabijał spore grupy swych podwładnych, ale zacierał ślady. Gdy Rada Jedi dowiedziała się o zbrodniach Khalida, wysłała Mace'a Windu, który znalazł i zabił Khalida.

Biografia

W roku 47 BBY na planetę rządzoną przez Khalida przybył Mace Windu. Khalid wziął go za łowcę nagród, więc zaproponował mu dwukrotnie większą zapłatę niż jego zleceniodawcy. Windu odparł, że wystarczającą zapłatą dla niego jest to, co Khalid zrobił. Khalid chciał wmówić Korunowi, że nie zrobił tego, o co się go oskarża, ponieważ nie było żadnych dowodów i świadków. Windu odpowiedział mu, że jego ofiary nie musiały żyć, by on wiedział, co zrobił Khalid. Wtedy Khalid spytał się go, kim tak naprawdę jest. Wtedy Mace ujawnił Khalidowi swoją prawdziwą tożsamość. Zadowolony Khalid zapalił swoją broń i rzucił się do ataku na Mace'a mówiąc, że już od dawna nie zabił żadnego Jedi, co było kłamstwem. Po krótkiej walce walce zginął z ręki Mace'a, który stwierdził, że Khalid miał jednak serce.

Osobowość

Khalid był znany z tego, że dokonywał wiele masakr na swych podwładnych, ale tak starannie zacierał ślady, że dopiero w roku 47 BBY zbrodnie Khalida ujrzały światło dzienne. Był on humanoidem potężnej postury o czarnych włosach i czerwonych oczach. Walczył bliżej nieznaną bronią o czerwonym ostrzu.

Ciekawostki

  • Uda-Khalid miał na rękach i głowie pomarańczowe tatuaże.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!