Laddinare Torbin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Laddinare Torbin był imperialnym Wielkim Inkwizytorem.

Swoją karierę zaczynał już za czasów Starej Republiki, m.in. sprawując urząd Dyrektora ds. Propagandy (ang. Director of Information) w Departamencie Sprawiedliwości. Prawdopodobnie już wtedy dostrzeżony został przez ówczesnego kanclerza Palpatine'a, który po ogłoszeniu Imperium mianował Laddinare'a inkwizytorem.

Już pełniąc obowiązki Wielkiego Inkwizytora, wraz ze swymi podwładnymi Tremaynem i Ameesą Darys przywrócili do życia Arden Lyn, zahibernowaną 25 tysięcy lat wcześniej, podczas Wielkiej Schizmy. To on właśnie odciął jej ramię, gdy ta zabiła Darys i raniła Tremayne'a. W tym stanie doprowadzić miał Lyn przed oblicze Palpatine'a.

W 16 roku przed bitwą o Yavin, lord Torbin wszedł w konflikt z organizacją zwaną Kościołem Pierwszej Częstotliwości. Do pierwszej, nieudanej próby zamachu na osobę inkwizytora doszło podczas jego misji w Sektorze Wspólnym. Wtedy życie uratował Laddinare'owi niejaki Odumin z rasy Tynnan, za co inkwizytor odpłacić miał mu się protekcją.

Do kolejnego, udanego podejścia doszło miesiąc później. Wynajęty droid-zabójca lądował awaryjnie promem Sark-I na planecie Weerden, dokładnie na rezydencji Wielkiego Inkwizytora.

Źródła