Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Słownika:Strona główna

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Języki galaktyki

Czy w słowniku bedą mogły znaleźć się słowa z Huttańskiego itp.? Kaczor 11:49, 29 gru 2006 (CET)

Zastanawiam się nad tym. Ten słownik, to ma być (przynajmniej tak mi się wydaje) nie tyle słownik dla nas, ale także dla tłumaczy SW.

Zatem powinno tam być nie tyle tłumaczenie z huttańskiego, czy yuzzhańskiego, ale informacja, że X-Wing tłumaczymy jako X-wing a nie jako X-Skrzydłowiec... Albo jak było ostro przy polonizacji KOTORa - jak przetłumaczyć DATAPAD? Choć nie wiem za bardzo... N'L może się wypowie :) --Yako 13:10, 29 gru 2006 (CET)

Powinny sie tam takze znaleśc linki do artykułów, do których się odnoszą. Swoją drogą głupio by było gdyby tłumaczenia w słowniku byłyby sprzeczne z tymi z encyklopedi...--Mace Windu 16:35, 29 gru 2006 (CET)
Odpowiednim miejscem dla tłumaczeń języków SW według mnie są hasła dotyczące tych języków. Słownik powinien zawierać tłumaczenia z angielskiego na polski. Linki do artykułów myślę, że można będzie umieszczać. Słownik po to właśnie powstaje aby ujednolicić tłumaczenia, więc nie wyobrażam sobie aby były rozbieżności między słownikiem a encyklopedią. DantE 17:42, 29 gru 2006 (CET)

projekt Nerfherder

a co z tym projektem, może przyłączenie go do Słownika Ossus? --Bastion_3557 16:35, 30 gru 2006 (CET)

Czekamy, aż Sali poprawi logo :P --signstraznik.png Yako Dyskusja  23:42, 21 maj 2007 (CEST)

co do loga, to mam jeszcze jedno pytanie. bo logo słownika pojawia się na stronach z tłumaczeniami i z ich dyskusjami, ale na stronach kategorii tłumaczeń nadal jest logo biblioteki. czy nie da się tego jakoś zmienić?? Darth petter 12:46, 10 sie 2007 (CEST)


Niestety nie bardzo :/ Logo jest ustawiane w CSS. Wykrywane jest słowo "Słownik Ossus" i "Dyskusja Słownika" - czyli namespace 104 i 105. Kategoria to nie jest osobne namespace. --signstraznik.png Yako Dyskusja  10:12, 11 sie 2007 (CEST)

Kategorie

Generalnie mamy 12 kategorii, ale na stronie głównej były obrazki tylko do 10, bo kogoś nie dało się doprosić o zrobienie ostatnich dwóch :/ Zrobiłem je, ale nie mogłem znaleźć idealnie takich samych ustawień czcionki jak przy wcześniejszych, poza tym reszta buttonów była miejscami nieczytelna więc zrobiłem od nowa wszystkie, w większości przypadków bazując na starym pomyśle (chyba że nie mogłem znaleźć grafiki źródłowej), ale lekko podrasowałem no i duża czcionka - bo poprzednie były za małe i się zlewały odrobinę z obrazkami. Stare tutaj. Poza tym rozmiar (!) - 10 poprzednich grafik ważyło w sumie 202 kb... Obecnie więcej, bo 12 grafik, waży łącznie 45,4 kb! Naprawdę warto korzystać z możliwości kompresyjnych fotoszopa. Teraz tylko robota dla Yako: odświeżyć stronę główną Słownika tak samo jak główną Ossusa :) signstraznik.png Sky Dyskusja  05:35, 24 gru 2008 (CET)

Damy rade. Podeslij obrazki na maila :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  11:34, 24 gru 2008 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!